Vonios privalumai

Nuo seno visame pasaulyje vonios naudojamos įvairiems negalavimams gydyti – nuo inkstų akmenligės iki gyvatės įkandimo. Dabar jau yra kur kas geresnių priemonių rimtoms ligoms gydyti, tačiau daugybė menkų negalavimų (pavyzdžiui, niežtinti oda, skaudantys raumenys, geliantys sąnariai, nemiga ir nerimas) neįsivaizduojami be atpalaiduojamųjų vonių. Jos padeda gerai jaustis, ypač jei papildomai dedamos gydomosios priemonės.

Šiltas vonios vanduo švelniai masažuoja raumenis ir gerina kraujotaką, nes audiniai geriau absorbuoja naudingąsias medžiagas, o negalavimus sukeliančios pieno rūgštys ir kiti nereikalingi produktai greičiau pašalinami. Karšta vonia padeda sudeginti keletą papildomų kalorijų, nes laikinai truputį pagreitina apykaitą. Tačiau labai karštoje vonioje ilgai nereikėtų gulėti. Nors jausmas malonus, tačiau kartais tokia vonia paskatina uždegimą.

Daugelį amžių visame pasaulyje naudojama kontrastinė vandens terapija. Kaitaliojamas karštas ir šaltas vanduo verčia kraujagysles plėstis ir trauktis. Tai yra tarsi trumpas pompavimo veiksmas, gerinantis kraujotaką, virškinimą, sakoma, mažinantis trombus ir uždegimą bei skatinantis organų darbą. Liaudies gydytojai tiki, kad ši priemonė taip pat stiprina imunitetą. Norint išbandyti namie, reikia didelio dubens, kuris būtų naudojamas kaip vonia, arba galima paprasčiausiai sėdint šiltoje vonioje pasinaudoti rankiniu dušu ir apsipilti šaltesniu vandeniu. Svarbu pradėti nuo šilto vandens, baigti šaltu vandeniu.

Jeigu kamuoja niežulys, vonia – su tam tikrai priedais, tokiais kaip natrio hidrokarbonatas, avižų kruopos, actas – gali būti kaip tik tai, ką paskirs gydytojas.
Kad pajaustumėte vonios naudą, visiškai nebūtina įmerkti viso kūno į vandenį. Kojų vonia ar sėdimoji vonia – tokia pati ypatinga ir unikali vonia, suteikianti greitą palengvėjimą esant įvairiems negalavimams – nuo galvos skausmo iki hemorojaus.

Jeigu yra karščiavimas, užgulta nosis, skauda galvą, galima pamerkti kojas į šiltą vandenį, pabastytą garstyčių milteliais. Tuomet pagerėja apytaka, į pėdas suteka daugiau kraujo ir kartu sumažėja galvos kraujagyslių spaudimas. Esant skausmui ir niežėjimui sergant hemorojumi, į šilto vandens vonelę reikėtų įberti saują karčiosios druskos ir joje pasėdėti. Raminamajai pėdų vonelei į šiltą vandenį reikėtų įlašinti du lašus pipirmėčių aliejaus ir keturis lašus rozmarinų aliejaus.