Vėdinimo nauda jūsų namams

Gyvenimas šiandieniniuose namuose generuoja drėgmę ir taršą. Drėgmė atsiranda gaminant maistą, plaunant indus, skalbiant, maudantis ir net kvėpuojant. Jei drėgmės susikaups per daug, tuomet ji pradės kondensuotis ant langų ir kitų paviršių bei gali pradėti kenkti jūsų būstui. Patalpos kuriuose drėgmės lygis yra itin aukštas yra puiki dauginimosi terpė bakterijoms, grybeliams ir pelėsiams. Pelėsių ir grybų sporos yra pernešamos oru, todėl gyventi tokioje patalpoje pasidaro pavojinga sveikatai.

Jei patalpos nėra vėdinamos tuomet jose taip pat kaupiasi ir dujos, jei turite židinį, dujinę viryklę ar kitus ugnį skleidžiančius aparatus, tuomet anglies dioksido lygis jūsų gyvenamose patalpose didėja kiekvieną kartą jais pasinaudojus.

RekuperatoriaiTo išvengti įmanoma vėdinant patalpas. Vasarą tai padaryti yra visiškai nesunku, jums tereikia atidaryti langą ar net kelis, tam, kad sukelti skersvėjį ir jūsų būstas bus išvėdintas per ypač trumpą laiką. Tačiau ką daryti žiemą, atvėrus langą bus iššvaistoma jūsų namuose sukaupta šiluma ir įleidžiamas šaltis. Šią problemą galima išspręsti priėmus vieną paprastą sprendimą – įsirengti rekuperatorių.

Rekuperatoriai tai ventiliacijos sistemos aparatai, kurie leidžia orui cirkuliuoti tarp namų ir lauko. Jums turbūt kyla klausimas, kuo tuomet tai geriau už langą? Dėl savo paprasto, tačiau gudraus veikimo principo ventiliatoriai išleidžia žymiai mažiau šilumos, nei jos išeitų pro langą, o naujausi modeliai yra pasiekią tokį efektyvumo koeficientą, kad šiluma iš namų beveik nepradingsta. Tai yra pasiekiama sukryžminant iš namų išeinančio ir iš lauko ateinančio oro sroves. Iš namų išeinantis oras sušildo į namus įeinantį orą, todėl iš lauko įėjęs oras yra žymiai šiltesnis nei buvo prieš tai. Tuo tarpu oras keliauja pro mažus tarpelius, kurie nors ir yra labai arti vienas kito, tačiau nesusikryžiuoja, taip į namus patenkantis oras išlieka šviežias ir gaivus.

Nors yra ir kitų būdų, kaip namų orą palaikyti geros kokybės, bet dažniausiai nei vienas iš jų neatlieka visų reikiamų funkcijų arba  jų energetinis efektyvumas yra žymiai mažesnis. Net jei jūs sugebėsite išsausinti namų orą nuo drėgmės, jis vis tiek necirkuliuos arba cirkuliuos, tačiau tam sunaudosite nemažai elektros energijos. Todėl mes jums patariame rinktis rekuperacinę vėdinimo sistemą ir mėgautis gaiviu ir švariu oru.