Valstybinis KET egzaminas

Gyvenime tenka susidurti su daugybe įvairiausių testų bei išbandymų. Vieni iš jų yra lengvesni, kiti galbūt šiek tiek sunkesni. Tačiau kiekvienas testas turi atsakymus, tereikia juos išsiaiškinti ir išmokti tam tinkamai pasiruošti. Turbūt mums visiems ganėtinai aktuali tema yra valstybiniai egzaminai, kuriuos reikia išlaikyti, siekiant gauti vairuotojo pažymėjimą, arba kitaip tariant, įgauti teisę vairuoti. Dalyvauti eisme ir legaliai važinėti eismo sąlygomis galima išlaikius du egzaminus Valstybės Įmonėje „Regitra“. Pastarieji egzaminai patikrina būsimųjų vairuotojų praktines bei teorines žinias. Būtent tam ir yra skiriami du atskiri testai: teorijos ir praktikos. Kiekvienas iš šių testų turi savotiškų savo niuansų, pliusų ir minusų, tačiau šiame straipsnyje kalbėsime būtent apie teorijos egzaminą.

Kaip sudaromas ket egzaminas (kelių eismo taisyklių egzaminas) ir kas į jį įeina? Teorijos egzaminas susideda iš tam tikro atitinkamo kiekio klausimų, sukurtų vadovaujantis kelių eismo taisyklėmis bei įvairiomis eismo situacijomis. Klausimų skaičius teste priklausys nuo laikomos kategorijos, tačiau dažniausiai jų būna 30 arba 35. Vienam klausimui atsakyti skiriama viena minutė, taigi kitaip tariant testo išsprendimui turėsite tiek minučių, kiek teste yra klausimų. Baigus spręsti testą pamatysite savo rezultatą, norint išlaikyti egzaminą reikia atsakyti teisingai į ne mažiau, negu 80 procentų teste pateiktų klausimų. To nepadarius – egzaminas laikomas nešilaikytu. Taipogi testo pabaigoje turėsite galimybę, jei norite, pasižiūrėti savo padarytas klaidas, pasitikrinti, kur suklydote spręsdami testą.

Taigi, tam, kad išlaikytumėte valstybinį teorijos egzaminą, reikalingas labai stiprus teorinis pasiruošimas. Reikia turėti stiprias teorines žinias, kurias rekomenduojame stiprinti skaitant ir kartojantis kelių eismo taisykles. Jeigu neišlaikote egzamino, labai rekomenduojame pasitikrinti savo padarytas klaidas, neišeikite iš egzaminavimo salės pagauti nervų. Neskubėkite ir patikrinkite savo daromas klaidas, atkreipkite dėmesį, kuriose srityse Jums labiausiai trūksta žinių, ir kol lauksite sekančio egzamino laikymo bandymo – stenkitės kuo stipriau tobulinti tas žinias ir užpildyti trūkstamas spragas. Patikėkite, skubėti nėra kur, svarbiausia užsitikrinti puikų pasiruošimą ir jausti užtikrintai patiems, tuomet šansai išlaikyti egzaminą tik didės.