Valgykite sveikai ir pilnavertiškai

Jei sakote, kad maitintis sveikai yra labai paprasta, turėtumėte peržvelgti dabartinę maisto produktų rinką. Įprastai didžiuosiuose prekybos centruose nėra galimybės rasti pačius šviežiausius ir sveikiausius produktus, todėl norintiems aukštos kokybės maisto produktų – reikėtų labai gerai paieškoti. Tokiais atvejais dažnai keliaujama į turgelius, kuriuose galima įsigyti ekologiškų daržovių ir vaisių. Taip pat pastaruoju metu labai populiarėja ir vaisių bei daržovių pristatymo į namus paslauga, kurią teikia ekologišku ūkininkavimu užsiimantys ūkininkai.

Tokiais atvejais sveika mityba būna paremta ekologiškais, be jokių kenksmingų medžiagų užaugintais produktais. Ir tai galima pasakyti ne tik apie vaisius ar daržoves. Lygiai taip pat galima paminėti ir pieno produktus bei mėsą. Kita vertus, tokie mitybos įpročiai neretai kainuoja brangiau – nors kai kurie sveikos gyvensenos propaguotojai gali sakyti priešingai. Vis dėlto mūsų šalyje šiltasis metų laikas trunka pakankamai trumpai, todėl labai šviežius produktus daugelį mėnesių gauti tampa dar sudėtingiau.

ReceptaiŽinoma, visuomet yra įvairių alternatyvų. Jei tam tikru metų laiku negalime mėgautis šviežiomis daržovėmis ir vaisiais, tuomet galime rinktis džiovintus vaisius ar hidroponiniu būdu užaugintas daržoves (pastarąsias gauti sudėtingiau). Be to, negalima pamiršti ir grūdinių bei ankštinių kultūrų. Tiesą sakant, sveikų produktų, tinkančių mūsų organizmui, yra begalė. Tereikia pasidomėti esamu asortimentu ir labai nesudėtingai galėsite sudaryti visą savo mitybos racioną.

Kai kurie žmonės mano, kad iš sveikų produktų nėra galimybės pagaminti labai skanius patiekalus, tačiau tai yra mitas, kurį būtina išsklaidyti. Sveiko maisto receptai pasižymi labai didele įvairove, todėl jokiu būdu negalima teigti, kad valgydami sveikai – save apribojame ir susiduriame su ribota skirtingų patiekalų pasiūla. Viskas priklauso nuo mūsų požiūrio. Jei mes esame pasiryžę sveikai ir pilnavertiškai maitintis, nėra ko abejoti, kad rasime daugybę receptų ir labai platų skirtingų produktų pasirinkimą. Be to, tokiu atveju maistą gamintume su didele meile ir džiaugsmu, nes žinotume, kad tokie patiekalai mūsų kūnui suteiks daug naudingų ir maistingų medžiagų bei vitaminų, reikiamų greitesniam atsistatymui, sveikesnei odai ir teigiamai bendrai organizmo būklei palaikyti.