Technika ir dalykai jūsų namuose, kuriems reikia daugiau priežiūros nei skiriate dabar

Turite pripažinti, kad jūsų gyvenime labiausiai, turbūt trūksta laiko. Laiko trūkumas atsiliepia ir visoms kitoms kasdienybės sritims, tarp jų – pasirūpinimas savimi ir be abejonės – namų ir juose esančių daiktų priežiūra. Dauguma iš mūsų galėtų įvardinti bent po keletą dalykų savo namuose, kuriems reikia daugiau priežiūros nei jie gauna dabar. Tačiau ar žinote, kad dažnai tie dalykai, kuriems tos priežiūros reikia – jos negauna ir tada jie ima gesti bei kelti didžiulius rūpesčius? Kad to neatsitiktų, reikia imtis prevencinių priemonių ir užkirsti kelią gedimams. Tad štai keletas daiktų ir įrenginių, kurie tikriausiai nesulaukia tiek priežiūros, kiek nusipelnė!

Baldai

Dažniausiai baldus keičiame tik tada, kai jie sulūžta, suplyšta, nebeišsistumia arba nuolat kelia daugiau problemų nei atneša naudos. Tam, kad to išvengtumėte – reikia skirti šiek tiek daugiau priežiūros ir laiko. Mes suprantame, kad laiko rasti sunku, tačiau vienam baldui užteks ir minutės ar dviejų jūsų laiko. Tiek „paaukoti“ tikrai galite.

Pažiūrėkite į apmušalus, įvertinkite jų susidėvėjimą. Ranktūriai ir kitos apdailos detalės. Kaip atrodo jos? Galiausiai – ar visi mechanizmai veikia taip, kaip turėtų bei ar baldas negirgžda. Kas pusmetį atlikę tokią apžiūrą išvengsite didesnių problemų ir lengvai įsigysite naujus baldus, nes matysite, kada to reikia.

Naujus baldus geromis kainomis galite įsigyti ir internetu. Nebėra būtina eiti į prekybos centrą ar saloną.

Skalbimo mašina

Nepatikėsite, bet skalbimo mašina yra vienas labiausiai neįvertinamų ir bene rečiausiai remontuojamų namų apyvokos daiktų. Skalbimas daugumai atrodo tokia rutina, kad jie net nesigilina į tai, kaip prailginti skalbimo mašinos tarnavimo laiką, kokias medžiagas naudoti, ko nedaryti, ką daryti ir taip toliau.

Galiausiai – daug namų šeimininkių(-ų) naudoja ir gerokai pasenusias skalbimo mašinas, kurios nėra nei energetiškai efektyvios, nei gerai plauna drabužius. Gaunasi taip, kad daiktas kuo toliau, tuo prasčiau veikia, tačiau žmogui vienodai rodo, nes rūbai kaip ir maloniai po to proceso pakvimpa.

Internete arba instrukcijoje perskaitykite koks turėtų būti įrenginio aptarnavimas bei priežiūra ir pasirūpinkite jo būkle.

Televizoriaus pultelis

Nors namuose šis dalykas tikrai yra vienas mažiausių, tačiau be televizoriaus pultelio būna tikrų tikriausias vargas. O be jo tenka praleisti tikrai nemažai laiko, mat statistikos duomenimis per gyvenimą praleidžiate apie dvi savaites jo ieškodami.

Visų pirma – televizoriaus pultelius reikėtų keisti dažniau nei tai darote dabar. Visų antra – ar mygtukai nenusitrynė? Jeigu kaskart perjungiant kanalą būtina trankyti per pultelio apačią arba mygtukus spausti iš visų jėgų – kentėti neverta, įsigykite naują.

Kriauklė bei vonia

Ar nuvalote kalkes ir apnašas nuo čiaupo bei dušo žarnos? Ar reguliariai valote vonią? Ar atkemšate vonią, kriauklę bei reguliariai naudojate kanalizacijos vamzdžių valymo priemones?

Tikriausiai ne, todėl pats laikas pradėti jais daugiau rūpintis, nes dėl prastos priežiūros vonios kambario įranga daug greičiau sulūš, ges ir kimšis.

Šviestuvai/lemputės/rozetės

Visi šviestuvai ir visų lempų gaubtai reikalauja gana dažno valymo. Nors taip dažnai, kaip reikėtų, valyti turbūt neišeis, bet bent jau reguliariai tam ryžkitės. Šviestuvai traukia ne tik dulkes. Labiausiai jaudina tai, kad į juos priskrenda vabzdžių, kurie ten žūva ir vėliau sumažina šviesos sklaidą, mat jie nugula ant pačio gaubto. Dėl to verta reguliariai juos nuvalyti.

Lemputės, kurios mirksi, išblėso arba užsidega bei užgesta per lėtai – tikriausiai reikalauja keitimo. Taip, problema gali būti ir laidai bei jungikliai, tačiau lengviausiai viską patikrinsite įsukę naują lemputę.

Rozetės namuose jokiu būdu negali būti palaidos ir ištrūkusios. Jos taip pat neturėtų būti tokios, iš kurių sunku ištraukti kištuką ar sudėtinga jį įkišti. Tokios rozetės erzina ir kelia pavojų jūsų ar aplinkinių saugumui.

Patalynė

Bent jau pagalvių užvalkalus rekomenduojama keisti po kartą į savaitę. Kadangi jūsų kūnas palieka tikrai nemažai „pėdsakų“, tokių kaip odos atplaišos, plaukai, prakaitas ir kt. – nėra higieniška per ilgai naudoti tuos pačius patalus. Pirkti naują patalynę tikrai nereikia dažnai, bet skalbti – kone būtina.

Stalčiai ir durys

Girgžda arba sunkiai atsidaro? Reiškia kažkas ne taip. Negalite į tai nekreipti dėmesio. Nusipirkite vyrių sutepimo skysčio arba ištraukite stalčių, kad apžiūrėtumėte bėgelius. Tikrai ilgai netruksite, o ir problemą greitai išspręsite.