Šunų veislynai ir tai, ką renkasi vartotojai

Visame pasaulyje jau nuo seno veikia įvairūs sunu veislynai, kuriuose veisiamos jau seniai žinomos šunų veislės bei reguliariai išvedamos naujos. Tačiau nepaisant to, kad šunų veislių skaičius nuolatos sparčiai didėja, didžioji dalis vartotojų yra labiau linkę rinktis daugeliui įprastus grynaveislius šunis.

Vienoms veislėms priskiriami šunys būna ramūs ir ištikimi, tuo tarpu kitoms labiau būdingi koviniai ir apsauginiai instinktai. Ir tai tik keli pavyzdžiai iš daugelio. Kiekviena šunų veislė pasižymi skirtingomis savybėmis, todėl specialistai visuomet rekomenduoja prieš įsigyjant šunį – labai daug dėmesio skirti informacijos paieškai, konsultacijoms ir savo lūkesčių vertinimui.

Tai reiškia, kad naujasis augintinis turi atitikti jūsų skonį, charakterio savybes, gyvenimo būdą, gyvenimo sąlygas ir kt. Nemanykite, kad jums pakaks įvertinti šuns išorines savybes ir galėsite įsigyti nepriekaištingai visus minėtus aspektus atitinkantį šunį. Taip nutinka labai retai, todėl geriau nerizikuoti ir šuns pasirinkimo procedūrai skirti kaip įmanoma daugiau laiko ir pastangų.

Sunu veislynai

Žinoma, visuomet yra paprasčiausia apsilankyti gyvūnėlių prekių parduotuvėje, besti pirštu į pirmą pasitaikiusį šuniuką ir jį įsigyti. Tačiau tokiu atveju kyla labai didelė tikimybė, kad užaugęs augintinis visiškai nederės jūsų aplinkoje ir netiks jūsų gyvenimo būdui.

Pavyzdžiui, įsivaizduokite, kad jūs didžiąją paros dalį praleidžiate savo darbovietėje. Jei jūsų augintinis bus labai aktyvus – jam reikės didelio fizinio aktyvumo. Būdamas vienas, ilgainiui jis taps mažiau socialus, kis jo elgsena, prastės fizinė ir sveikatos būklė. Tokį gyvenimą gyvenantis šuo negalės gyventi pilnavertiškai. Tuo tarpu, jei jūs tikrai žinote, kad jūs ar jūsų šeimos nariai turės pakankamai laiko kasdien užsiimti su aktyviu šunimi ir skirti jam pakankamai deramo dėmesio – tuomet pastaroji problema bus išspręsta pakankamai nesudėtingai.

Kita vertus, jei daug laiko neplanuojate praleisti namuose ir jūsų darbo pobūdis leidžia kartu su savimi visuomet turėti ir savo augintinį, galite rinktis mažesnio dydžio šunį, kurį nesunkiai transportuosite iš vienos vietos į kitą. Taigi, pasirinkimų yra labai daug ir įvairių – tereikia neskubėti ir nesirinkti visiškai aklai.