Stresas transporto spūstyse

toyotaDidmiesčiai, su visais savo privalumais, neišvengiamai turi ir trūkumų. Bene didžiausias jų – tai kasdieninės transporto spūstys, ėdančios nervus keliaujantiems į darbą ir grįžtantiems iš jo. Kai kurie sugeba spūsčių išvengti – važiuoja į darbą anksčiau arba vėliau, gudriai pasirenka maršrutą, keliauja visuomeniniu transportu ar net dviračiu. Tačiau kai kuriems tai tiesiog neišvengiama. Ir, didžiam apmaudui, tenka kasdien po porą valandų praleisti transporto kamščiuose. Ir tai dar kalbame tik apie Vilnių, ką jau begalvoti apie didžiuosius Europos miestus – Londoną, Paryžių Maskvą ar kitus. Vajė, tiesa?

Dera pasakyti, jog miestų savivaldybės jau turbūt nuo pat kiek gausesnio automobilių paplitimo pasaulyje ėmė įvairiai spręsti šias problemas. Sprendžia ir dabar. Dažnai atrodo kad tik bando, arba bando apsimesti. O jums vis tiek tenka kasdien su savo toyota kelias valandas lėtai slinkti užkimštomis gatvėmis. Žinoma, kai kurie sprendimai buvo tikrai sėkmingi – estakados, platesnės gatvės, dideli stovėjimo mokesčiai miesto centre, aplinkkeliai padarė savo darbą. Nelaimei, pradėjus planuoti kokią nors modernią žiedinę sankryžą ar estakadą, srautai skaičiuojami pagal tuo metu esamą eismą. O, kaip žinia, savivaldybių ar valstybių lygiu nuo projekto iki realaus rezultato neretai praeina ir penki metai, o per tiek laiko greičiai besivystančiam mieste automobilių gali ir padvigubėti. Skaudi tiesa. Tad ką daryti?

Iš tikrųjų, ką gi daryti, kad jūs su savo toyota galėtume važiuoti, o ne tik stovėti spūstyje, kas porą minučių pajudant po keletą metrų. Na, reiktų iš naujo pergalvoti, ar jūs tikrai tas, kuriam niekaip nepavyksta išvengti piko laiko arba pasirinkti alternatyvų maršrutą. Ar kitokią transporto priemonę.

Kalbant apie pastarąsias, ko gero labiausiai trukdo seni įpročiai ir neaiškūs kompleksai. Šiais laikais galima gana nebrangiai gauti elektrinį dviratį, kuriuo lengvai pakilsite ir į ilgus bei stačius kalnus mieste, galima keliauti ir mažu elektriniu paspirtuku ar riedlente, kuriuos, prireikus, lengvai galėsite įsinešti ir į viešąjį transportą. Pasaulis tobulėja, nereikia stengtis atsilikti, juk kartais netikėti sprendimai būna patys geriausi. Deja, panašu, kad bent kol kas Lietuvoje iki pažangių technologijų dar teks palaukti. Ir labiausiai tą stabdo keisti stereotipai, kažkodėl liepiantys jausti gėdą į darbą važiuojant moderniu paspirtuku, o ne nauju, lizingu įsigytu visureigiu.