Stogo danga: kaip pasirinkti tinkamiausią?

stogo dangaKiekviena šeima, kuri planuoja ar jau stato savo namą, susiduria su daugybe įvairių klausimų, problemų, pradedant namo pamatais, reikalinga santechnika, įrenginiais, baigiant stogo danga, išorės ir vidaus apdaila. Vėliau atsiranda daug malonesni rūpesčiai – pasirinkti namų įrangą, baldus ir kitas smulkmenas. Tačiau dabar apie vieną svarbiausių pastato dalių – stogą, kuris saugo namą nuo gamtos veiksnių, žiemą sulaiko šilumą jo viduje, o vasarą neleidžia jam per daug įkaisti. Šiuo metu yra platus stogo dangų asortimentas, todėl kartais gali būti labai sunku pasirinkti, kuri danga yra tinkamiausia.

Sprendžiant, kurią dangą pasirinkti, reikia gerai žinoti skirtingų dangų privalumus ir trūkumus, eksploatavimo savybes, atsižvelgti į norimą stogo formą. Vienos dangos labiau pritaikytos plokštinių stogų dengimui, kitos – šlaitinių. Renkantis stogo dangą taip pat verta atsižvelgti į namo eksterjero dizainą, bendrą jo vaizdą su gamta, aplinkiniais namais. Nors daug kas mano ir teigia, kad estetinis stogo vaizdas yra visiškai nesvarbus, todėl renkantis pataria žiūrėti vien tik į dangos kokybę. Tokiu požiūriu nereikėtų vadovautis, nes jis atėjęs dar iš senų laikų, kai žmonės neturėjo galimybės pasirinkti. Dabar yra daug įvairių patikimų ir tuo pačiu gražių stogo dangų. Sutikite, jog daug smagiau grįžti į akiai mielus namus. Renkantis stogo dangos spalvą, raštus ir visa kita, kas reikalinga namo išorei ar jo vidui įrengti, reikia pasitikėti savo skoniu ir norais, nes name gyvensite būtent Jūs, o ne giminės ar artimieji, kurie dažnai mėgsta nurodinėti, kas yra geriau.

Kadangi mūsų šalyje dažnai sulaukiama gausių kritulių, todėl čia dažniausiai pasirenkama šlaitinio stogo forma. Tokių stogų dengimui gali būti naudojamos kelios stogo dangos. Skarda yra viena pigiausių stogo dangų. Ji labai lengva, todėl neįtakoja namo statinių savybių, yra plastiška, lengvai pritaikoma įvairių formų pastatų stogams. Tačiau dėl medžiagų lengvumo, montavimo ir eksploatavimo metu gali būti mechaniškai pažeista, jai nebūdinga gera garso izoliacija.

Plieninė stogo danga pasižymi bene geriausiu kainos ir kokybės santykiu, todėl yra pasirenkama labai dažnai. Pagaminta patikimų gamintojų, ji yra itin kokybiška, tvirta ir patvari, todėl gali tarnauti labai daug metų. Daugelis gamintojų šiai dangai suteikia ilgalaikę garantiją. Nors pats plienas yra sunki medžiaga, tačiau ši danga palyginus su čerpėmis yra lengvesnė. Dėl to nereikia baimintis, kad dėl storo sniego sluoksnio stogas gali įlūžti. Ji puikiai sulaiko šilumą, kas leidžia sumažinti pinigines išlaidas. Ši stogo danga nereikalauja daug priežiūros, dažniausiai dažymas reikalingas tik po dvidešimt ar net trisdešimt metų. Plieninė stogo danga yra atspari korozijai, labai universali, todėl tinka norint sukurti klasikinio ar modernaus stiliaus stogo variantą. Labai plati spalvų ir formų įvairovė, suteikia galimybę pirkėjui susikurti norimą galutinį namo vaizdą.

Čerpės nuo seno žinomos, kaip itin kokybiška ir ilgaamžė stogo danga. Dar ir dabar miestų senamiesčiuose galime pamatyti šia stogo danga dengtų namų stogų. Ji sukuria ypač estetišką, elegantišką namo vaizdą, dvelkiantį prabanga. Ji yra labai patvari, nereikalaujanti daug priežiūros, jei nukrito ar sutrūko viena čerpė, užtenka ją pakeisti kita. Ji pasižymi puikiu šilumos išsaugojimu, nepraleidžia drėgmės, o vasarą neleidžia per daug įkaisti namui. Žinoma, dėl visų gerų savybių, keraminės čerpės yra labai brangi stogo danga.