Stiklas – pagrindinė interjero detalė

Dažnai žmonės kurdami interjerą tiek sau, tiek įmonei, svarsto, kas labiausiai trauks akį visoje interjero visumoje. Norisi, kad viskas derėtų tarpusavyje, nebūtų chaoso, tačiau būtų ir įdomių, žavingų detalių, akcentų, kurie išsiskirtų. Šiuo atveju stiklas yra puikus pasirinkimo variantas, nes jo panaudojimo galimybės yra labai įvairios.

Nereikia galvoti, kad stiklas yra tik medžiaga langams ar durims, kas jau seniai visiems žinoma ir savaime suprantama. Bėgant metams stiklo gamyba, apdirbimas labai patobulėjo, todėl to pagalba galima sukurti daug praktiškų bei naudingų dalykų, pagražinti ir padaryti savo interjerą išskirtiniu.

stiklasTiems, kurie seka ir domisi mados naujienomis, stiklas dažnai pasitarnauja ir padeda sukurti šiuolaikišką, įdomų interjerą. Daugelis gali galvoti, jog stiklas yra labai nepraktiškas, gali sudužti, įskilti, jį reikia atidžiai valyti, tačiau sutikime, jo gaminiai yra elegantiški, stilingi ir labai dailiai atrodo. Jei norite prabangos įspūdžio, galite neabejoti, stiklo gaminiai tikrai padės jį sukurti.

Tiems, kurie mano, jog stiklas gali lengvai sudužti, nes yra nepatvarus, vertėtų daugiau pasidomėti stiklo apdirbimu. Pavyzdžiui, dabar labai populiaru grūdintas stiklas. Stiklo grūdinimo proceso metu, stiklas yra kaitinamas beveik iki lydymosi temperatūros, o po to staiga atšaldomas. Taip stiklas pasidaro 5-6 kartus atsparesnis dūžiams, įtrūkimams, be to, jei toks stiklas ir dužtų, jis suskiltų į daug mažyčių nepjaunančių stiklo gabaliukų, kurie nebūtų pavojingi žmogaus sveikatai. Grūdinimo dėka stiklas tampa labai tvirtas ir patvarus, todėl nereikėtų jaudintis, jog jis gali lengvai sudužti ar įskilti.

Galima rinktis labai įvairius stiklo gaminius tiek namų, tiek įmonių interjerams. Šiuo metu labai populiarūs stikliniai žurnaliniai, televizoriaus staliukai, taip pat dideli valgomojo stalai. Jei mėgstate gamtą, augalus, tuomet galite įsigyti stiklinių lentynų ar staliukų laikyti gėlėms. Jei namuose ar įmonėje turite įvairių daiktų, kuriuos reikia gražiai susidėti, bet nesinori masyvių medienos lentynų, spintų, tuomet galite rinktis įvairių formų ir dydžių stiklines lentynėles. Jos gali būti skaidraus, matinio ar tonuoto stiklo.

Vieni stiklo gaminiai daugiau skirti įmonių interjerui, kiti – namų reikmėms. Namuose stiklas naudojamas dušų kabinų įrengimui (naudojamas antikalkine danga padengtas stiklas, kuris padeda lengviau prižiūrėti ir palaikyti dušo kabinos švarą), akvariumams, vazoms, lėkštėms, žvakidėms ir įvairiems suvenyrams. Įmonėse dažnai įrengiamos stiklinės durys, vitrinos, stendai. Tik reikia nepamiršti, jeigu įmonė nusprendžia įrengti stiklines duris, jos turi būti specialiai pažymėtos matomose vietose. Taip pat verta atkreipti dėmesį į stiklo paviršių, nes matinis suteiks aplinkai pilnumo pojūtį, o skaidrus optiškai padidins edvę. Graviruotas ar dekoruotas stiklas suteiks puošnumo ir elegancijos.

Šiuolaikiškos stiklo apdirbimo priemonės ir procedūros suteikia galimybę sukurti įvairiausius gaminius, todėl galima įgyvendinti net ir netikėčiausius sumanymus bei idėjas. Stiklo dirbiniai gali susilieti su visu Jūsų interjeru arba tapti išskirtine dizaino detale, kuri suteiks aplinkai savito žavesio.