Šaldytuvai: viskas, ką apie juos reikia žinoti

Didelis, ekonomiškas, stilingas, ilgai išlaikantis produktus šviežius bei puošiantis virtuvę  – būtent tokie reikalavimai dažniausiai yra keliami šaldytuvams. Tam, kad išsirinktumėte tokį, kuris atitinka jūsų poreikius bei pageidavimus, būtina žinoti keletą svarbių dalykų. Visus juos ir aptarsime šį kartą.

Vienas iš dalykų, kurį reikia apgalvoti dar prieš vykstant į buitinės technikos saloną ar prieš pradedant šaldytuvo pirkimo procesą internetu, yra toks: į kurią pusę bus atidaromos šaldytuvo durelės? Tai ypač svarbu – tik tokiu atveju išsirinksite šaldytuvą, į kurį bus patogu sudėti reikiamus produktus bei juos pasiekti. Ne ką mažiau svarbi yra ir kita informacija – kokių matmenų turėtų būti šaldytuvas. Tuo atveju, jei jūsų virtuvė yra erdvi ir žinote, kad šaldytuvui galite skirti tiek vietos, kiek reikia, prietaiso matmenys neturėtų būti ypač svarbus rodiklis, tuo tarpu, jei žinote, kad vietos kiekis yra labai ribotas, tokiu atveju, jūsų dėmesį turėtų patraukti ypač kompaktiški šaldytuvai.

šaldytuvai

www.hbh-woolacotts.co.uk nuotr.

Svarbu apgalvoti ir tai, kur turėtų būti šaldymo kameros vieta. Paprastai pastarosios yra montuojamos arba šaldytuvo viršuje, arba apačioje.  Kurį variantą pasirinkti? Viskas priklauso nuo jūsų pačių: jei esate aukštas tokiu atveju, lengvai bei greitai pasieksite produktus, esančius šaldytuvo viršuje įmontuotoje kameroje, tuo tarpu, jei jūsų niekada nevargina nugaros skausmai, puikiai  tiks ir šaldytuvas su apačioje įmontuota šaldymo kamera.

Dar vienas dalykas, kurio neturėtumėte pamiršti rinkdamiesi šį buitinės technikos prietaisą, yra jo plotis. Reikia akcentuoti, kad daugeliui žmonių, įrenginėjančių virtuvę, yra svarbi harmonija, kuri pasireiškia ne tik spalviniu apsektu, bet ir erdvės pojūčiu: pageidaujama, kad buitinės technikos prietaisai neišsikištų iš spintelių. Jei ir jūs turite būtent tokį reikalavimą, tokiu atveju, verta rinktis šaldytuvą, kurio plotis būtų toks pat, kaip ir spintelių. Kita vertus, nesunku pastebėti, kad tokie šaldytuvai, kurių plotis yra toks pat, kaip ir spintelių, yra mažiau talpūs, todėl, vargu, ar tai bus geras pasirinkimas gausiai šeimai. Tačiau tokiu atveju taip pat yra išeitis – rinkitės didesnės talpos šaldytuvą, kuris yra gerokai platesnis nei jūsų virtuvėje esančios spintelės ir parinkite jam kitą vietą – ne tarp spintelių, o virtuvės kampe, kur nėra jokių kitų baldų ar prietaisų.

Ne ką mažiau svarbios yra ir šaldymo sistemos, kurios gali būti dalinai bešerkšnės arba bešerkšnės, dar vadinamos dinaminės. Vis dėlto, jei kalbėtume apie privalumus, reikėtų pastebėti, kad jų daugiau turi bešerkšnės šaldymo sistemos – šaldytuvus, turinčius šią sistemą, yra gerokai paprasčiau prižiūrėti.

Mėgstate taupius sprendimus, tačiau nežinote, kaip išsirinkti ekonomiškiausią variantą? O tokiu atveju verta prisiminti, kad prekyboje esantys šaldytuvai turi energijos sąnaudų etiketes. Būtent jose yra pateikiama informacija apie tai, kiek energijos vienu ar kitu režimu sunaudoja šaldytuvas.

Na, o pabaigai – trumpai apie dar vieną rodiklį. Tai –  kaina. Vis dėlto, svarbu akcentuoti, kad šis rodiklis renkantis šaldytuvą, neturėtų vaidinti pagrindinio vaidmens: pirmiausia reikėtų tinkamai įvertinti šaldytuvo galingumą, papildomas funkcijas, šaldymo kameros poziciją bei sistemos tipą, talpą, matmenis ir tik po to atkreipti dėmesį į kainą.

Daugiau apie šaldytuvis wikipedia.com svetainėje.