Rasoja plastikiniai langai? Patarimai, kaip su tuo susitvarkyti!

plastikiniu langu pasirinkimasNestandartiniai plastikiniai langai, mediniai langai ir visi kiti, kuriuos šiuo metu mes galime rasti rinkoje – dažniausiai nereikalauja labai daug ypatingo dėmesio. Užtenka kartais perdažyti, išvalyti ir panašiai, patikrinti sistemas, kad viskas veiktų kokybiškai. Visgi, langų rasojimas yra viena iš dažniausių problemų su kuria susiduria žmonės. Ne tik tuomet, kai namuose labai ženkliai keičiasi temperatūra, tačiau ir tokiu atveju, kai ramiai būnant kaupiasi vanduo ant stiklo.

Ieškoti problemos, kuri tai skatina – būtina. Kitu atveju paprasčiausiai dėl nuolatinės drėgmės lango rėmas gali kisti. Tai ypač aktualu mediniams langams. Nestandartiniai plastikiniai langai dažniausiai nuo to nenukenčia, tačiau vistiek nemalonu, kai nepavyksta kokybiškai žvelgti pro langą.

Kodėl plastikiniai langai rasoja?

Labai svarbu išsiaiškinti tai, kodėl langai rasoja ir suvokti, kad tai nėra natūrali būsena. Žinoma, kuomet namuose ir lauke temperatūros skirtumai labai dideli, o tuo pačiu atidarote langus – tokiu atveju minimalus rasojimas yra natūralus. Visgi, jeigu ant jūsų stiklų vanduo kaupiasi labai dažnai – ieškoti priežasčių yra būtina.

Langai rasoja tuomet, kai kambaryje yra kur kas daugiau drėgmės, nei oras gali priimti. Natūralu kad tokiu atveju lašeliai susikaupia ten, kur temperatūros skirtumai didžiausi. Dažniausiai tai ir yra greta lauko, ant langų stiklų. Kadangi plastikiniai langai yra labai sandarūs – drėgmė neišeina ir kaupiasi ant stiklo. Žinoma, galima džiaugtis bent jau tiek, kad Jūsų įsigyti ir įmontuoti langai tikrai aukštos kokybės.

Dar viena priežastis, kuri lemia rasojimą – pasikeitęs mikroklimatas. Žinoma, tokiu atveju rasojimas yra gana natūralus ir nereikėtų iškart ieškoti profesionalų, kurie bėdą galėtų išspręsti. Tokius minimalius rasojimus pašalinti labai paprasta.

Ką daryti, kad plastikiniai langai nerasotų?

Jeigu rasojimas jus pradėjo erzinti ar sukelia kokį nors kitą diskomfortą – tokiu atveju rekomenduojame pasinaudoti mūsų patarimais, kurie padės susitvarkyti su šia problema.

  1. Jeigu rasojimas yra minimalus ir dažniausiai pasireiškia tuomet, kai patalpoje kinta mikroklimatas – tokiu atveju rekomenduojame minimaliai atidaryti langus. Paprasčiausiai pasukite rankeną į šoną ir šiek tiek praverkite langą. Plyšys turėtų būti vos kelių milimetrų. Dažniausiai to užtenka, kad langas tam kartui nustotų rasoti.
  2. Langai labai danai rasoja senos statybos butuose, kur ventiliacija yra prasta. Siūlome išsiaiškinti padėtį, kadangi gali būti, jog reikia keisti ne langus, tačiau vėdinimo sistemas. Tokiu atveju kondicionieriai ir kitos sistemos labai puikiai tinka.
  3. Langai taip pat gali rasoti todėl, kad pastarieji yra netinkamai įstatyti. Deja, šiuo atveju kalti yra montuotojai. Jeigu turite garantinį lapelį – tokiu atveju rekomenduojame kreiptis į specialistus, kurie padės sutvarkyti iškilusias problemas.
  4. Galiausiai, sumažinti drėgmę namuose galima pasirinkus tam tikrus kaitinimo prietaisus. Paprasčiausiai dėl nuolatinės šilumos namuose bus mažiau drėgmės, o prie to pačio ir langai paprasčiausiai neberasos.

Nestandartiniai plastikiniai langai – geriausias pasirinkimas norintiems gyventi šiltuose, jaukiuose ir gražiuose namuose. Svarbiausia yra pasirinkti profesionalus, kurie suteiks tokias paslaugas, kokios Jums labiausiai tinka.

Pasirinkimo galimybės Jūsų rankose. Įvertinkite tai!