Profesinės paieškos ir atradimai

Darbo skelbimaiJei jau esate baigę kokius nors mokslus, turite darbo ar praktikos patirties savo srityje ir laikote save daugiau mažiau kažkokios srities specialistu, belieka susirasti jūsų lūkesčius atitinkanti darbą ir pradėti kilti karjeros laiptais. Pasiseka tiems, kurie dar studijuodami ir atlikdami praktiką patinkančioje įmonėje gauna pasiūlymą čia likti darbuotis ir po studijų. Jei tai atitinką jūsų norus bei viltis – puiki galimybė. Vis tik daugelio karjeros pradžia prasideda nuo darbo skelbimų įvairiausiose platformose. Atsirenkami dominantys darbdaviai, pozicijos, bandomą siųsti savo gyvenimo aprašymą ir laukti pakvietimo į darbo pokalbį. Šis kelias, žinoma, kur kas ilgesnis bei sunkesnis tačiau neišvengimai juo tenka eiti didžiajai daliai žmonių.

Karjeros specialistai nuolat ragina dar studentus ar net žinančius ko nori moksleivius kuo daugiau savarankiškai domėtis savo pasirinkta sritimi. Studijos dažniausiai būna tik puiki priemonė, leidžianti gauti dar daugiau žinių, parodyti, kur ieškoti jums reikiamos informacijos ir kuo dar reikia domėtis. Tačiau vien studijuoti ir gauti diplomą dažniausiai nepakanka, nes tai tiesiog dažnai yra per lengvai. O lengvas kelias kažin ar pavers jus kokiu nors specialistu, greičiau eiliniu statistu, kuriam darbo paieškose teks grumtis su gausiais būriais tokių pačių ar net kiek daugiau pasistengusių kolegų. Darbo skelbimai matomi visiems, ir jei jūsų sritis populiari ar darbdavių, ar bedarbių tarpe, jūsų neišvengiamai laukia didelė konkurencija.

O štai nuoširdžiai besidomintiems savo sritimi paprastai keliai atsiveria lengviau. Visų pirma dėl to, jog ir mokytis patinkančioje srityje yra kur kas lengviau. Jeigu kažką ta linkme veikiate jau studijuodami, savanoriaujate, atliekate praktiką ar bandote rašyti apie tai, potencialus darbdavys tą pastebės. Dažnai būna ir taip, jog patys dėstytojai pasiūlo imlesniems, savarankiškiems studentams kokį nors darbą – juk ką nors dėstantieji neišvengiamai turi įvairiausių pažinčių ir tos srities darbo rinkoje, kuriai gali parekomenduoti studentus. Ir taip būna tikrai neretai ir labai įvairiose srityse. Darbo skelbimai tokiems studentams dažnai tampa nebeaktualūs, nes paskutinius studijų kursus jie jau dirba savo srityje, o gal net yra spėję palypėti karjeros laiptais. Statistai grupiokai, formaliai besimokantys ir gaunantys diplomą, tokiam veikliam žmogui dažniausiai jau nebėra konkurentai darbo rinkoje.