Panardinamų vandens siurblių tipai ir jų panaudojimo galimybės

panardinami siurbliaiVisi vandens siurbliai grupuojami į dvi pagrindines kategorijas, t. y. paviršinius ir panardinamus vandens siurblius. Pastarieji, priklausomai nuo vandens tipo, naudojami vandens išsiurbimui iš užlietų patalpų arba vandens pumpavimui. Šio tipo vandens siurbliai naudojami ir vandens tiekimui bei laistymui iš gilesnių šulinių ir atvirų vandens telkinių.

Paprastai panardinami vandens siurbliai yra skirstomi į dvi grupes – vandens siurblius, skirtus šuliniams, ir vandens siurblius, skirtus gręžiniams. Giluminiai vandens siurbliai yra atsparūs tiek smulkesnėms, tiek stambesnėms smėlio priemaišoms ir turi specialią plūdę papildomai apsaugai. Tuo tarpu giluminiai siurbliai, pumpuojantys vandenį iš gręžinio, sukuria tam tikrus vandens sūkurius, papildomai aušinančius siurblį, todėl toks giluminis siurblys naudojamas šulinyje paprasčiausiai perkaistų. Nors visi giluminiai vandens siurbliai tarpusavyje yra panašūs, vis dėl to jie turi ir itin svarbių konstrukcinių skirtumų. Išcentriniai daugiapakopiai vandens siurbliai yra skirti pumpuoti švarų vandenį iš šulinio, atvirų vandens telkinių ar vandens talpyklų. Paprastai šie siurbliai yra komplektuojami kartu su elektros kabeliu, lygio plūde ir specialiu valdymo skydu.

Šuliniams skirti vandens siurbliai gali būti ne tik panardinami, bet ir pastatomi. Šie prietaisai vadinami hidroforais arba automatinėmis vandens tiekimo sistemomis. Apie hidroforą galima galvoti, jeigu šulinyje iki vandens paviršiaus yra mažiau nei šeši metrai, o šulinį ir namus skiria ne didesnis nei 10 metrų atstumas. Jei iki vandens paviršiaus yra aštuoni ar daugiau metrų, verta įsigyti panardinamą vandens siurblį. Žinoma, visais atvejais panardinamas siurblys yra efektyvesnis sprendimas, deja, paties siurblio ir viso jo komplekto kaina yra kur kas didesnė nei automatinės vandens tiekimo sistemos.

Panardinami vandens siurbliai yra pritaikyti dirbti su vėsiu vandeniu, kurio temperatūra paprastai neviršyja 35°C. Panardinimo gylis siekia apie 20 metrų, galimas priemaišų kiekis iki 40 g/m3, o maksimalus paleidimų skaičius per valandą – 40–50 kartų. Šių siurblių variklis susideda iš dviejų polių ir turi specialią apsaugą su automatiniu paleidimu nuo perkrovų. Vandens siurblio korpusas, sietelis ir ašis gaminami iš nerūdijančio plieno, mechaniniam sandarikliui paprastai parenkama keramika, o darbo ratams – techninis polimeras.

Gręžiniams, kurių vandenyje yra daug priemaišų, t. y. daug smėlio, rekomenduojami giluminiai vandens siurbliai su plaukiojančių darbo ratų technologija. Tokie siurbliai gali pumpuoti vandenį, kurio sudėtyje yra daugiau nei 350 g/m³ smėlio. Giluminiai vandens siurbliai yra nuleidžiami į gręžinius su plieniniu trosu. Šie siurbliai privalo turėti specialų atbulinį vožtuvą, kad siurbliui išsijungus, vanduo nepradėtų bėgti atgal į gręžinį. Jei siurblys neturi minėtojo vožtuvo, jį būtina sumontuoti kiekvieną kartą siurblį leidžiant į gręžinį.

Giluminiai vandens siurbliai pritaikyti dirbti tiek horizontalioje, tiek vertikalioje padėtyje. Horizontalioje padėtyje sumontuojami siurbliai paprastai naudojami vandens tiekimui iš natūralių gamtos telkinių, t. y. upių ar ežerų. Šie siurbliai puikiai tinka ir vandens tiekimui iš priešgaisrinių rezervuarų. Šiuolaikiniai vandens siurbliai turi specialius dažnio keitiklius, reguliuojančius siurblio variklio apsisukimų dažnį, todėl naudojantis tokiais siurbliais nesunkiai išlaikysite pastovų slėgį vamzdyne, nesvarbu, kiek vandens bus suvartota. Be to, šie siurbliai turi ir vadinamuosios sausos eigos daviklius, kurie apsaugo vandens siurblį nuo darbo be vandens.