Masažai – terapija, kuri gyvuoja tūkstančius metų

Masažai

Dar prieš 3000 metų iki šiol išlikusiuose kinų raštuose kalbama apie masažo naudojimą. Taip pat, indai, persai, egiptiečiai, japonai ir romėnai naudojo įvairias masažo technikas tam, kad pašalintų daugybę negalavimų. Net ir Hipokrato raštuose rekomenduojama naudoti įvairius trynimo metodus siekiant išspręsti sąnarių ir kraujotakos problemas. Dabartiniais laikais, masažai yra naudojami visame pasaulyje – skirtingos masažo terapijos yra taikomos skirtingoms sveikatos problemoms spręsti.

Ne paslaptis, kad šiandien yra labai populiarus viso kūno masažas, kuris atpalaiduoja ir turi didžiulį teigiamą poveikį ne tik žmogaus kūnui, bet ir psichologinei būsenai. Ką turime galvoje? Masažo metu yra atpalaiduojami raumenys, pagerėja kraujo apytaka ir bene svarbiausia – žmogus terapijos metu atsiriboja nuo visų problemų, gali atsipalaiduoti ir apie nieką negalvoti. Stabili, tvirta ir nepalaužiama psichologinė būsena yra ypač svarbi, jei norime būti sveiki ir energingi.

Be jokios abejonės, turbūt ne kartą esate girdėję, kad žmonės, kurie bene kasdien susiduria su dideliu fiziniu krūviu, reguliariai naudojasi masažo teikiamais privalumais. Tai žmogaus organizmui padeda lengviau atsigauti ir paskatina greitesnius regeneracijos procesus, o tai įtakoja gerą savijautą, energijos antplūdį ir daugelį kitų teigiamų privalumų. Akivaizdu, kad tuo atveju, jei masažai nebūtų atliekami sportuojantiems žmonėms, o ypač profesionaliems atletams, jų sportinė veikla tikrai negalėtų būti tokia efektyvi.

Suprantama, kad ne tik sporto pasaulio žmonės mėgaujasi įvairiomis masažo technikomis. Labai dažnai į masažo specialistus kreipiasi ir žmonės, turintys stuburo problemų, jaučiantys nugaros, kaklo ir juosmens skausmus, kenčiantys nuo nemigos ir migrenos bei patiriantys didžiulį stresą. Ką jau kalbėti apie tai, kad masažas labai puikiai padeda sprendžiant sutrikusio virškinimo ir viršsvorio problemas. Kiekvienai sveikatos problemai spręsti visuomet pasitelkiama skirtinga masažo metodika, kuri būna labiausiai pritaikyta tam tikroms kūno dalims ir konkrečiam pacientui.

Daugybė profesionalių medikų, turinčių ilgametę darbo praktiką, visada rekomenduoja išbandyti masažą. Be abejo, kiekvienas, kuris nori tai išbandyti, turėtų kreiptis tik į aukštos kvalifikacijos specialistus, kurie geba identifikuoti pagrindines problemas ir pritaikę konkrečias masažo technikas kryptingai judėti užsibrėžto tikslo link. Todėl, jei jaučiate tam tikrus nemalonius pojūčius ir diskomfortą, tikrai verta apsilankyti pas tikrus specialistus ir patiems įsitikinti, kad masažai – tai vienas iš geriausių terapijos būdų.