Kuo skiriasi įprasta paskola nuo vartojimo paskolos

PaskolaSkolinimasis buvo ir yra neatsiejama nemažos dalies žmonių gyvenimo dalimi. Vieni žmonės skolinasi iš giminaičių, draugų ar pažįstamų, tuo tarpu kiti skolinasi iš bankų. Žinoma paskola paimta iš banko kainuoja daugiau – už ją reikia mokėti palūkanas. Tačiau ji turi ir savų pliusų. Skolinantis iš giminių, draugų ar pažįstamų dažnai gali tapti nesutarimų ar net pykčių priežastimi. Tuo tarpu paskolą imant iš banko panašių problemų tikrai nekils.

Įprastai paskola yra imama kažkokiam konkrečiam turtui įsigyti. Dažniausiai paskolos yra suteikiamos pirkti nekilnojamam turtui ar automobiliui. Tačiau tokio tipo paskolos turi savų sąlygų, dažniausiai perkant nekilnojamąjį turtą su paskola reikia turėti pradinį įnašą, o taip pat yra užstatomas pats perkamasis turtas. Tačiau tokio tipo paskolų palūkanos įprastai nėra labai didelės, bei priklauso nuo pasirinkto mokėjimo termino ir kitų sąlygų.

Kitokio tipo paskola yra vartojimo paskola. Paskola skirta vartojimui dažniausiai yra suteikiama trumpesniam laikotarpiui, tačiau turi savų didelių pliusų. Imant vartojimo paskolą jums nereikia atskleisti kreditą suteikiančiai įmonei kam jūs naudosite pasiskolintus pinigus. Taip pat dažniausiai nėra reikalingas užstatas ar juo labiau pradinis įnašas. Užstatas būna reikalingas tik ypatingais atvejais kai vartojimo kredito suma yra itin didelė. Kitas ypač didelis pliusas yra tas, kad paskolą vartojimui kreditoriai suteikia žymiai greičiau, nei kitokio tipo paskolą. Ją jūs galite gauti, net neišėjęs iš savo namų, internetu ar telefonu.

Vienas iš nedaugelio vartojimo paskolų minusų yra tas, kad dažniausiai palūkanos yra šiek tiek didesnės nei imant įprastą paskolą. Tačiau dalis vartojimo kreditus suteikiančių įmonių pirmą kartą jų klientais tapusiems žmonės pasiūlo nemokamo kredito galimybę. Tai reiškia, kad jūs sumokėsite lygiai tiek pinigų kiek pasiskolinote. Tačiau tokios vartojimo paskolos suma dažniausiai yra sąlyginai nedidelė, o paskolos gražinimo terminas pakankamai trumpas. Kita vertus jei jums pinigų reikia būtent dabar ir trumpam laikui – tai yra puiki išeitis.

Kaip jau turbūt supratote abu paskolų tipai turi savų pliusų ir minusų. Jei jums reikia skolintis ypač didelę suma tam tikram turtui įsigyti, jums turbūt bus pravarčiau imti įprastą paskolą. Tačiau jei jums reikia pinigų greitai ir sumokėti už tam tikrą daiktą ar paskolą vartojimo paskola yra būtent tai ko jums reikia. Apie visų tipų paskolas tikrai sužinosite panaršę internete ir suradę tinklalapį kuriame būtų apžvelgti visi ar dauguma kreditų davėjų ir palygintos jų sąlygos.