Kredito teikėjų Lietuvoje vis daugėja

paskolosDabar vartojimo kreditų bendrovės sulaukė didžiulės konkurencijos – joms pagalius į ratus kaišioja ne tik privatūs kredito teikėjai, bet ir bendro finansavimo sistemos, kurios siūlo labai mažas kreditų palūkanas. Esmė tame, kad vartojimo kredito tiekėjai yra apriboti – jie negali skolinti brangiau nei leidžia įstatymas, o štai bendro finansavimo sistemų veikla nėra dar sureguliuota – dar tik ruošiami įstatymų projektai, kuriais bus bandoma kontroliuoti šių įmonių veiklą. Tiek bendro finansavimo įmonės, tiek ir privatūs kreditoriai šiuo metu skolina pigiausiai. Žinoma, kalba eina apie internetinį skolinimą, kuomet vartotojui nereikia niekur vykti.

Internetu paskolą gauti iš bendro finansavimo sistemos yra paprasta. Tereikia atlikti kelis žingsnius. Pirmasis kaip ir visur – kredito paraiškos pateikimas. Klientas turi nurodyti kokią sumą jis nori gauti bei per kokį laikotarpį tą skolą grąžins. Tada sistema pateikia informaciją kokią sumą asmuo gaus, ir kokią sumą gaus bendro finansavimo sistema už tarpininkavimą. Tai reiškia, kad nustatoma kredito suma nepasiekia gavėjo – pasiekia mažesnė, nes paimamas mokestis už tarpininkavimą. Nors tas mokestis ganėtinai didelis, vis tiek daug žmonių renkasi šias bendroves net ir skolų refinansavimui. Paskui klientas turi laukti paraiškos patvirtinimo, o galiausiai – jeigu viskas gerai, tai ta paraiška rodoma skolintojams, kurie sumeta visą kredito sumą.

Privatūs kreditoriai dirba kaip ir vartojimo kredito bendrovės – be jokių tarpininkų. Tai reiškia, kad tokiems skolintojams asmeniškai pateikiama kredito paraiška. Bet, šie kredito teikėjai pasižymi tuo, jog jie netikrina mokumo, jie skolina su nekilnojamo turto įkeitimu, o tai yra jų garantas. Jeigu privatūs kreditoriai skolintų pinigus be užstato, tai jie būtų laikomi vartojimo kredito teikėjais. Tai reikštų, jog jie pažeistų įstatymus, nes fiziniai asmenys vartojimo paskolų teikti negali.

Bet, tiek vieniems, tiek ir kitiems jau ruošiamas apynasris – norima tokius kredito tiekėjus registruoti atskirame sąraše. Bendro finansavimo sistemoms norima kelti reikalavimus, jog jos turėtų licenciją. Tokie reikalavimai sumažintų naujų bendrovių atsiradimą, nes bus taikomi reikalavimai ir dėl įstatinio kapitalo ir dėl kitų niuansų.