Koks traktorius geriausiai tinka jūsų ūkiui?

traktoriusUžsiimate žemės ūkiu ir jums reikia atnaujinti savo techniką? Dabar pats laikas ieškoti naujų traktorių, kadangi galima nebrangiai įsigyti ne tik naudotus, tačiau ir visiškai naujus traktorius. Be abejo, prieš perkant, reikia tiksliai žinoti, ko norite, kadangi pasirinkimo dabar yra iš tiesų daug, o viskas priklauso nuo kriterijų, kurie yra jums svarbiausi. Taigi, trumpai apžvelkime, kokie miško traktoriai dabar yra dažniausiai perkami ir pagal ką jie yra išrenkami.

Perkant naują traktorių, reikia atkreipti dėmesį į jo turimą galią. Jeigu jums reikia platesnių žemės dirbimo mašinų, tuomet bus reikalingas masyvus ir galingas traktorius. Tačiau, reikia turėti omenyje ir tai, kad sunkus traktorius turės ir gerokai didesnį poveikį jūsų žemės dirvai. Visgi, tokią problemą galima išspręsti teisingai nustačius padangų kontaktą su dirva. Jeigu padidinsite plotą, tai turėtų būti viskas gerai – jūs tuomet tikrai galėsite arti dirvą su traktoriumi ir nerizikuoti, kad dirva susigadins nuo sunkaus ir galingo traktoriaus. Daug ką duoda ir dar viena svarbi funkcija – padangų oro slėgio reguliavimas. Kai kuriuose traktoriuose jums reikės patiems nustatyti mažesnį slėgį, kad sunkus traktorius nesugadintų jūsų dirbamos dirvos. Visgi, moderniuose traktoriuose ši funkcija dažnai būna automatiškai, o tai reiškia, kad jūs galėsite be jokių problemų ir su sunkiu traktoriumi arti jums reikalingą dirvą ir padaryti visus darbus efektyviai, nerizikuojant to, kad dirvą apgadinsite.

Taip pat, labai svarbu atkreipti dėmesį į traktoriaus masės ir galios santykį. Reikia padaryti taip, kad balansas būtų tinkamas dirbti įvairiose dirvose – tuomet turėsite universalų, įvairiuose žemės ūkio projektuose panaudojamą traktorių, su kuriuo bus galima sėkmingai darbuotis tiek paprastose dirvose, tiek ir prie sudėtingesnių projektų. Pavyzdžiui, jeigu jūsų išrinktas traktorius turi apie pusšimtį kilogramų masės, tuomet rekomenduojamas galios kiekis yra 1 AG. Tiesą sakant, tiek daugiau, tiek mažiau nėra gerai, nes tuomet jūsų pasirinktas traktorius nebus pakankamai universalus įvairiems darbams.

Kuo skiriasi modernieji ir senoviniai traktoriai?

Dabar žiūrint populiariausius traktorių pardavimo arba nuomos skelbimus, galima neretai pastebėti tokią situaciją – patys naujausi traktoriai yra parduodami už tris ar net keturis kartus didesnę sumą, negu šiek tiek senesnio modelio miško traktoriai. Kodėl taip yra? Atsakymas gana paprastas – techniškai, dabar su seno modelio traktoriais jums teks gerokai labiau pavargti, kadangi ten yra galimi gana stiprūs galios šuoliai. Tuomet gali pradėti kilti traktoriaus priekis, taip pat važiavimas gali būti visiškai nelygus. Be jokios abejonės, su tokiu traktoriumi ilgainiui tampa gana sunku dirbti ir anksčiau ar vėliau vis vien reikės keisti tokį traktorių į naujesnį.

Todėl nieko keisto, kad moderniausi traktoriai dabar turi didesnę paklausą. Daugelis specialistų teigia, kad geriau yra iš karto nusipirkti šiek tiek naujesnio modelio traktorių ir džiaugtis tuo, jog šiems traktoriams yra suteikiama ir gerokai ilgesnė garantija, o juk taip pat ir jums bus ramiau, žinant, kad naujasis miško traktorius dirbs ilgai ir tokiu būdu jūs sutaupysite daug nervų ir, galiausiai, pinigų.