Kokios stogo plėvelės geriausios?

Atkreipkite dėmesį, kad pavadinime nerašiau žodžio „pigiausios“. Stogas yra labai svarbi namo dalis. Stogo danga saugo mus nuo lietaus, vėjo ir saulės karščio. Viskas labai svarbu, bet ne paprasta. Stogas turi saugoti mus ir nuo kondensato, kuris susidaro konstruktyve, taip pat stogo konstruktyvas turi kvėpuoti ir nedrėkti. Šias funkcijas atlieka stogo plėvelės, kurios montuojasi po stogo danga.

StogasPabandysiu paprastai papasakoti apie plėveles, kurios montuojasi į stogo konstruktyvą. Stogo plėvelių būna įvairiausių rūšių, kainos taip pat labai įvairios. Kai toks didelis pasirinkimas ir neaiško kokią plėvelę pasirinkti, žmonės nežinodami perka pigiausias. Deja tai didelė klaida, nes stogo plėvelės atlieka labai svarbią funkciją po stogo danga.

Stogo plėvelės būna trijų rūšių: difuzinės plėvelės, antikondensacinės plėvelės ir garo izoliacinės.

Dar kitaip plėvelės vadinamos „membranomis“, todėl jei pamatysite tokį pavadinimą, nenustebkite, tai ta pati stogo plėvelė.

Pradėsiu nuo antikonsacinių stogo plėvelių. Jos jau yra atgyvena, bet dar kartais tenka užtikti šių plėvelių prekyboje dėl labai mažos kainos. Šios stogo plėvelės nepraleidžia garo, jų apatinėje pusėje būna pūkas, kuris laiko prie savęs kondensato lašelius, kad cirkuliuojantis oras jį nugarintų. Antikonsacinės stogo plėvelės visiškai nepraleidžia garo, kaip palyginimą galiu pasakyti, kad tai paprastas šiltnaminis celofanas, kuris patobulintas su pūko sluoksniu. Šias stogo plėveles galima montuoti tik neapšiltintuose stogo palėpėse su oro ventiliacija. Šios membranos buvo populiarios prieš daugiau kaip 5 metus, kol difuzinės plėvelės buvo labai brangios.

Difuzinės stogo plėvelės praleidžia garą iš vatos, bet neleidžia drėgmei patekti į vatą. Galima sakyti, kad šios stogo plėvelės kvėpuoja, bet tik į vieną pusę. Prie šių stogo membranų galima glausti ir vatą, ko negalima daryti su antikondensacinėmis stogo plėvelėmis. Mano nuomone, difuzinės stogo plėvelės yra geriausios, jas galima montuoti ir į neapšiltintą stogo konstruktyvą ir priglausti prie vatos. Difuzinės stogo plėvelės būna įvairių storių, nuo to dažnai priklauso ir kaina. Labai svarbu nesumaišyti montuojant trisluoksnės difuzinės plėvelės pusių. Jei į viršų nukreipsite apatinę dalį, vanduo pratekės kiaurai ir ji neatliks savo funkcijos.

Tik nesumaišykite difuzinės plėvelės skirtos stogui su sienine. Sieninės difuzinės plėvelės yra iš mažiau sluoksnių ir jos nesulaiko drėgmės. Todėl į stogą sumontavus sieninę difuzinę plėvelę, visa drėgmė pateks į vatą.

Garo izoliacinės stogo plėvelės montuojasi iš apačios vatos, tam kad šilumos garas nepatektų į vatą. Šios garo izoliacinės plėvelės būna dviejų rūšių: paprastos iš celofano ir su aliuminio sluoksnio, kuris papildomai atspindi šilumą atgal į kambarį. Abu plėvelių tipai yra geri, čia jau viskas priklauso nuo to kiek planuojate skirti pinigų. Paprasta iš celofano pagaminta garo plėvelė tik izoliuoja vatą nuo garų ir drėgmės kylančios iš kambario. O jei dar bus garo plėvelė su aliuminio sluoksniu ji ir atspindės šilumą atgal į kambarį. Žinoma, nereikia tikėtis, kad Jūs galėsite įdėti mažiau vatos, nes plėvelė atspindės šilumą atgal į patalpas.

Šiandien Jūs sužinojote apie trijų rūšių stogines plėveles. Šios plėvelės labai yra svarbios ne tik stogui, bet ir visam namo mikroklimatui, todėl nerekomenduoju rinktis pigiausių produktų, nes čia susitaupys gal 100Lt, o nuostolis gali būti už 100000Lt.