Keistos vietos poilsiui

gotlandasKadangi, jei tokį žodį padoru vartoti, dauguma lietuvių turistų yra įpratę prie pietinių kurortų, saulėtų ir egzotiškų vietų, pasiūlyti jiems praleisti atostogas kur nors kaimyninėse būtų mažų mažiausiai keista. Panašiai ir su kruizais – jei jau plaukti laivu, tai plaukti po nuostabią Viduržemio jūrą, Nilo žemupiu ar dar kur nors, kur viskas kitaip. O jei pasiūlysime kruizą savoje Baltijos jūroje? Taip, toje pačioje užterštoje, stipriai laivuojamoje ir nė kiek ne šilta net vidurvasario metu. Na, keistas jūs. Bet veltui – net Baltijoje galima įdomiai praleisti atostogas. Ir nebūtinai su kruizu. Štai turistai puikiai atranda Švedijai priklausančią Gotlando salą, esančią atviroje Baltijoje. Kas ten tokio ir ko gi ten vykti?

Gotlandas – gana niūri sala. Labai panašioje platumoje kaip ir Lietuva, tad pasižymi panašiais orais. Tiek kad drėgmės čia kur kas daugiau. Ypač žiemos metu. Ir daug vėjo. Tad jei jau atvyksite į Gotlandą, net ir vasarą, geriau turėkite šiltų drabužių, ne tik šortus ir maikute. Tačiau šios salos tiek gamta, tiek ir istorija yra tikrai verti dėmesio. Yra saugomų teritorijų, kur galima pamatyti tikrai žmogaus paliestus gamtos kampelius, jais pasigrožėti, pafotografuoti ir nieko nesunaikinus grįžti atgal.

Ši sala taipogi garsėja bažnyčių gausa. Taip jau istorijoje susiklostė, jog Gotlandas buvo stipriai religiningas, tad vieną po kitos statė bažnyčias įvairiose salos vietose. Yra jų ir labai senų, ir ganėtinai naujų, ir didelių bei įspūdingų, ir visai simboliško dydžio, vietinės reikšmės. Nemažai ir įdomių bažnyčių griuvėsių ar tiesiog likučių. Žodžiu, šis kraštovaizdžio atributas keliaujant po Gotlando salą – gana įprastas.

Kalbant apie pačią kelionę, pasiekti salą paprasčiausia turbūt laivu. Ir, tikėtina, nebūtinai pavyks rasti tiesioginį iš Lietuvos, tad norint pamatyti Gotlandą atsiranda puiki proga susipažinti ir su rytine Švedijos pakrante. Pačioje saloje populiaru keliauti nuomotais dviračiais. Jei turite stiprias kojas minti prieš vėją, na, ar bent didelį užsispyrimą, toks kelionės būdas neišvengiamai palisk nemažai įspūdžių. Pabandyti verta. Na, o jei tingu minti, visada galima keliauti automobiliu ar net ekskursiniu autobusu. Brangiau ir nuobodžiau.