Kas geriau – namas užmiestyje ar jaukus butas didmiestyje?

butas namas

Galvodami apie gyvenamąjį būstą, turime atsakyti į daugybę klausimų: kuriame mieste norime įsikurti? Kokio dydžio būstas atitiks mūsų ir mūsų šeimos poreikius? Kiek galime skirti nekilnojamojo turto įsigijimui? Ar mums reikalinga didesnė erdvė? Rūsys? Garažas? Sandėliukas? Planuodami savo ateitį, vertiname nuosavo namo privalumus ir jaukių butų didmiestyje pasiūlą.

Namų statyba užmiestyje suteikia galimybę atsiriboti nuo miesto triukšmo, taršos bei dulkių ir įsikurti arčiau gamtos, mėgautis tyla, ramybe ir grynu oru. Didelis kiemas, švari aplinka ir jaukus gamtovaizdis – geriausias vaistas po sunkios ir varginančios darbo dienos. Be to, tokioje aplinkoje augantys vaikai yra sveikesni ir laimingesni. Kieme galite įrengti supynes, laipynes ar pastatyti namelį medyje. Jums nereikės sukti galvos dėl kaimynų – remonto darbai bus atliekami bet kuriuo paros metu, vakarais jūs galėsite klausyti muzikos ir rengti triukšmingus vakarėlius.

Žinoma, gyvenimas užmiestyje turi savų trūkumų. Pirmiausia namų statyba reikalauja itin didelių investicijų ir ilgai trunkančių darbų. Objektyviai įvertinkite susisiekimo galimybes. Gyvendami bute galėsite lengvai ir greitai pasiekti svarbiausius miesto taškus, tuo tarpu nuosavas namas jums kels sunkumų – viešasis transportas užmiestyje yra ribotas, o esant prastoms oro sąlygoms gali būti sunku pravažiuoti siauresnius ir klampesnius kaimo keliukus. Tai ypač aktualu šeimoms, turinčioms mažus vaikus – nepamirškite, kad turėsite pagalvoti ne tik apie darželį ar mokyklą, bet ir apie būrelius bei užklasinę veiklą – įsitikinkite, kad vaikų laisvalaikis nebus apribotas, t. y. jie galės mėgautis visais miesto teikiamais privalumais. Racionaliai įvertinkite kuro sąnaudas ir įtraukite jas į kasdienių išlaidų sąrašą.

Vertindami namą užmiestyje, pagalvokite apie infrastruktūrą – didmiestyje jums suteikiama galimybė rinktis prekybos centrus, maisto parduotuves, mokyklas, poliklinikas, laisvalaikio ir sporto centrus – užmiestis šią laisvę apriboja. Nepamirškite įvertinti ir nuosavo būsto priežiūros rūpesčių. Namas yra kur kas didesnis už butą, todėl jo tvarkymui teks skirti daugiau laiko ir pastangų (net ir nedidelis namas reikalauja aktyvesnės priežiūros – čia kur kas greičiau kaupiasi dulkės ir šiukšlės). Be to, jūs būsite atsakingi už tvarką kieme ir eksterjero priežiūros darbus. Jei sugalvosite įsirengti nedidelį sodelį ar darželį, darbo valandų skaičius išaugs kelis kartus. Namo priežiūra vargins ne tik moteris, bet ir vyrus – pagalvokite apie nuolatinį žolės pjovimą ir laistymą, sniego kasimą ir lapų grėbimą, namų išorės priežiūrą ir remontą. Beje, remonto darbai užmiestyje reikalauja dažnesnių ir didesnių investicijų.

Įvertinkite nekilnojamojo turto saugumą. Daugelis nuosavų namų gyventojų tvirtina, kad gyventi name yra kur kas saugiau. Tai visiška tiesa, jei šalia jūsų gyvena draugiški kaimynai, kurie prižiūrės jūsų būstą jums išvykus. Deja, jei kaimynų neturite arba jie nusprendžia iškeliauti, jūsų namas tampa lengvu grobiu plėšikams. Žinoma, galite įsigyti vaizdo stebėjimo kamerų ir įsirengti patikimą apsaugos sistemą, tačiau minėtosios technikos priežiūra reikalaus gana didelių investicijų. Be to, patyrę vagys į šias sistemas žiūri su šypsena.

Ieškantiems optimaliausio sprendimo, nekilnojamojo turto specialistai siūlo išbandyti gamtos užuovėjoje įkurtus didmiesčio butus. Atsižvelgiant į gyventojų pageidavimus, naujieji daugiabučiai statomi atokesniuose rajonuose, šalia miškingų parkų ir ežerų. Šis sprendimas leidžia mėgautis buto ir nuosavo namo privalumais – daugiabučio patalpos nereikalauja sudėtingos priežiūros, gyventojams suteikiama patogi infrastruktūra ir išplėtota viešojo transporto sistema. Tuo pačiu metu naujakuriai mėgaujasi gamtos užuovėja, švariu oru ir dailiu kraštovaizdžiu.