Kaip plaukais rūpintis žiemą?

plauku prieziura ziema

Kiekviena moteris gana didelį dėmesį skiria savo plaukų priežiūrai, Be abejo skirtingu metų laiku ji būna nevienoda. Vasarą savo plaukus galime puoselėti valgydamos įvairiausius vaisius ir uogas ar plaudamos galvą naudingų žolelių nuovirais. Atėjus žiemai susiduriam su sunkumais: plaukai elektrinasi, jie nuolat džiovinami džiovintuvu, neigiamai juos veikia ir išsausėjęs oras. Pasikeitus klimatui, žiemos šalčiai ir vėjuoti bei permainingi orai alina jūsų galvos odą ir plaukus. Dėl šių priežasčių šaltuoju metų laiku plaukai pasidaro sausi, jie praranda blizgesį, ima lūžinėti ir pan. Taigi ir plaukų priežiūra tampa sudėtingesnė. Šiame straipsnyje norime pateikti keletą patarimų, kaip žiemą turėti sveikus ir išpuoselėtus plaukus.

Dėl didžiosios dalies plaukų problemų žiemą galima kaltinti šaltį bei darganotą orą, tačiau jiems taip pat gali kenkti ne tik buvimas lauke, bet tiek aukšta, tiek ir žema temperatūra. Dėl patalpose veikiančio centrinio šildymo galvos oda netenka riebiųjų medžiagų, todėl ji labai išsausėja, atsiranda pleiskanų, plaukai pradeda slinkti, elektrintis, ima lūžinėti galiukai, su plaukais tampa sunku susitvarkyti. Šaltuoju metų laiku susiaurėja kraujagyslės ir sulėtėja kraujotaka, todėl tiek galvos oda, tiek ir plaukai būna pakankamai nebeaprūpinami svarbiomis maitinančiomis medžiagomis.

Norint, kad šaltuoju metų laikų galėtumėte džiaugtis sveikais plaukais, jų priežiūra reikia pasirūpinti dar neatėjus žiemai – pakirpkite juos ir nudažyti tinkama spalva. Pastaruoju metu tai itin paprasta, nes labai populiarūs tapo grožio salonų siūlomi kuponai, kurie paslaugai suteikia didelę nuolaidą.  Plaukų priežiūra turėtų būti ne ką mažesnė nei galvos odos. Jei jūsų plaukai sausi, juos galite atgaivinti bent pusvalandžiui prieš plovimą nuo galiukų iki plaukų vidurio sutepdami juos specialia drėkinamąja priemone. Pakankamą šaknų drėkinimą užtikrina galvos odoje esančios riebalinės liaukos, todėl šios srities papildomomis drėkinamosiomis priemonėmis netepkite, nes taip tik paskatinsite plaukus greičiau riebaluotis. Vieną kartą per savaitę naudokite tirštesnę bei sodresnę drėkinamąją priemonę. Ištepkite plaukus priemone, apvyniokite juos rankšluosčiu ir taip palaikykite bent 10 minučių. Tokiu būdų gerai sudrėkinsite plaukus, kondicionierius ar kaukė į juos įsiskverbs giliau. Jei ant išplautų drėgnų plaukų galų užtepsite keletą lašų silikono pagrindu sukurto serumo, pat suteiks jiems daug drėgmės ir lengviau galėsite formuoti šukuoseną.

Nors žiemą nešioti kepures tikrai verta, tačiau šie aksesuarai jūsų plaukus veikia neigiamai. Nuolat dėvint kepures, ima intensyviau veikti galvos odos riebalinės liaukos. Dėl šios priežasties plaukai nutįsta ir pradeda greičiau riebaluotis. Norint to išvengti reikia įsitikinti, ar kepurė uždėta tinkamai, t. y., ar ji nėra per ankšta, ar nespaudžia, ir reguliariai ją skalbti.

Nors ir skamba gana ironiškai, tačiau šukuosenų formavimo priemonės, kurias dažna moteris naudoja norėdama puikiai atrodyt, taip pat gali susilpninti jūsų plaukus. Būtent dėl šios priežasties siūloma kartą per savaitę plaukus išplauti gilaus poveikio valomuoju šampūnu. Jis padės išvengti plaukų formavimo priemonių likučių kaupimosi.

Akcentuotina, kad galvos oda ir plaukai labai gerai atspindi jūsų nuovargį, mitybą, vitaminų stoką. Šaltuoju metų laiku reikia itin atidžiai rūpintis savo sveikata, garantuoti reikiamą vitaminų kiekį ir visavertę mitybą. Plaukai ima skursti, jei negauna pakankamai vario, cinko, seleno. Įsidėmėkite, jog plaukai – tai organizmo veidrodis. Jų grožiui didžiulę įtaką daro nuovargis, stresas, nerimas, įvairios peršalimo ligos. Jeigu sergate arba ką tik pasveikote, skirkite papildomo dėmesio savo plaukams – patepkite juos intensyviu gilaus poveikio kondicionieriumi arba kauke.