Kaip pasirinkti ir naudoti dažus metalui?

dazai metalui

Metaliniai produktai labai giriami. Jie ilgaamžiai, puikiai atlaiko bet kokius aplinkos veiksnius, tuo pačiu atrodo estetiškai ir tinka labai skirtingo pobūdžio produkcijai. Siekiant, kad metalas atrodytų skoningai – reikalingi ir metalo dažai, kurie puikiai pasidengia ir bet kokį paviršių padaro labai estetišku bei patraukliu. Metaliniai dažai puikiai tinka ne tik lauko, tačiau ir vidaus gaminiams kurti. Jeigu norite pats atnaujinti metalinį paviršių – turėtumėte šį bei tą žinoti apie dažus.

Metalo paruošimas dažymui

Lygiai taip pat kaip norėdami dažyti medinį paviršių mes tinkamai jį paruošiame – tuo pačiu reikia pasirūpinti ir metalinio paviršiaus glūdinimu. Tiesa tai, kad dažai prie metalo limpa kur kas sudėtingiau ne prie kitų paviršių. Paprasčiausiai jis kur kas grublėtesnis, tad ir dažymas būna sudėtingesnis. Visgi, naudojant specialius dažus – įmanomas. Prieš dažant labai svarbu pašalinti dulkes, tačiau ir rūdis, kurios labiausiai trukdo gražiai padengti paviršių. Net ir saulės kolektoriai gali būti uždažomi. Svarbiausia, kad paviršius būtų sutvarkomas.

Gruntavimo darbai

Jeigu norite, kad paviršius būtų švarus ir tuo pačiu dažus tepti nebūtų sunku, galiausiai, kad jie labai lygiai pasidengtų – būtinas gruntavimas. Dažniausiai rekomenduojama tepti dviejų sluoksnių gruntą, kadangi tokiu atveju pavyks pasiekti lygesnį paviršių. Grunto pasirinkimas yra toks pat svarbus kaip ir dažų, tad netaupykite lygindami galimybes ir ieškodami pačios geriausios.

Metalo dažymas

Galiausiai – paskutinis etapas yra metalo dažymas. Metalo dažai padeda padengti paviršių ir ne tik sukuria estetiką, tačiau tuo pačiu ir prisideda prie papildomos apsaugos. Metalo dažymo technologija yra labai paprasta. Svarbiausia yra labai lėtai ir kruopščiai atlikti dažymo darbus. Juolab, labai daug lemia ir Jūsų pasirinkti dažai. Tik tokie, kurie yra kokybiški ir pagaminti iš aukščiausios klasės medžiagų puikiai padengs paviršių ir apsaugos jį nuo drėgmės.

Kaip pasirinkti dažus metalui?

Metalo dažai skirti būtent šiam paviršiui. Jie puikiai padengia, ilgai tarnauja ir atrodo labai gražiai. Kadangi rinkoje egzistuoja labai plati dažų pasiūla – siūlome atidžiai ieškoti Jums labiausiai tinkamų. Jeigu Jums tai atrodo per sunku – tokiu atveju rekomenduojame pasikonsultuoti su profesionalais, kurie pasiūlys geriausią produkciją.

  • Pasidomėkite plačiau apie gamintoją. Internete ne tik galite atrasti detalesnius aprašymus apie produkciją, tačiau tuo pačiu ir kitų žmonių komentarus.
  • Būtinai perskaitykite sudėtį. Kuo daugiau natūralumo – tuo priemonė yra geresnė. Žinoma, dažai metalui gaminami iš cheminių priemonių, tačiau ir jos gali būti geresnės kokybės arba blogesnės.
  • Būtinai susižinokite, kiek vidutiniškai laiko jie Jums tarnaus. labai danai net ir ant pakuočių būna parašyta tokia informacija. Jeigu nėra – tuomet specialistas gali suteikti tokią informaciją.

Metalo dažai – galimybė atnaujinti net ir labai senus gaminius. Kadangi pasirinkimas labai platus – neskubėkite ir palyginkite kuo daugiau variantų. Tiesa, dažniausiai produkcija internetu yra kur kas pigesnė, tad būtinai įvertinkite ir elektroninių prekybos vietų privalumus.