Lanzarote

Kaip kurorte ilsėtis aktyviai

Atsibodo nuobodus paplūdimys, ilgos miego valandos ir svilinanti saulė? Mes turime jums išeitį! Būtent taip, ar kažkaip panašiai galėtų skambėti prie keliasdešimt metų darytas reklaminis šūkis kur nors už Atlanto. Bet pusiau rimtai prie to pereidami, vis tik pakalbėkime apie poilsį Lanzarotės saloje, viename populiariausių jos kurortų Playa Blanca. Na ir žinoma apie tai, kaip gi išvengti to žlugdančio pasyvumo.

Ilgas gulėjimas ant smėlio ar gulto turi nemažai blogybių. Pavyzdžiui saulė. Kad ir kiek kremų ant savęs tepsite, po dešimties valandų saulėje bus vis tiek blogai. Jei ir ne nuo ultravioletinių spindulių ar kaitros, tai tiesiog nuo pačio kremo. Dar galimai jums pradės gana greitai skaudėti nugarą, šonus. Gulėti nėra nei sveika, nei malonu. Tam turėti pakakti dešimties, dvylikos, na gal keturiolikos valandų per parą, įskaitant ir miegą. Ir darant atitinkamas pertraukas. Atitinkamas, tai reiškia tikrai aktyvias. Kas gali būti aktyvaus Playa Blanca kurorte – ogi pavyzdžiui kopimas į raudonąjį kalną, Montana Roja.

Kaip įsivaizduoju nutukėlių porą, vangiai besiilsinčią pliaže ir staiga nutariančią įveikti šį Lanzarotės ugnikalnį  (taip, tai tikrai senas ugnikalnis – https://lanzarote-holidays.eu/montana-roja/) pėsčiomis? Ogi visai paprastai. Kelias čia nėra ilgas. Skubėti nėra kur. Jūsų fizinį pasirengimą galima kompensuoti šiokia tokia taktika. Pabandom.

Lanzarote

Taip, norint Montana Roja Playa Blanca pasiekti greitai, jėgų ir ištvermės reikia. Vis tik tai lipimas į viršų. Bet. Nebūtina juk to daryti greitai. Darykime tą lėtai. Eikite mažais žingsneliais. Kas minutę ar dvi sustokite dešimčiai sekundžių. Kas dvidešimt ar trisdešimt minučių kur nors atsisėskite. Turistinis kilimėlis čia tikrai pagelbės – beveik nieko nesveria, o leidžia pavargus ne tik atsisėsti bet ir pagulėti. Net ir pusiaukelėje galite sau leisti tą daryti nors ir visą valandą, pasiėmę knygą. Svarbiausia spėti iki sutemstant, bet pajudant ryte, kitaip praktiškai neįmanoma.

Pasirūpinkite ir šiokia tokia įranga. Taip, tai Montana Roja, arba dar vadinamas Volcano Walk in Playa Blanca. Tai nebus visiškai lygus takelis. Ar bent ne visą laiką. Turėkite patogius batus. Jei esate visai pasyvus žmogus ir vaikštote tikrai retai, greičiausiai net nežinote, ką reiškia patogūs batai. Tokiu atveju praverčia pasiimti dar vieną porą batų atsargai. Vieni pasirodys nepatogūs, pabandysite kitus. Paprasta.

Turėkite maisto ir vandens. Vanduo labai svarbu. Svarbu ir mineralinis vanduo, na arba bent jau natrio/kalio/magnio milteliai. Jei bus karšta diena, daug prakaituosite, o eiti planuojate gerą pusdienį, mineralų trūkumas gali gana greitai pasijusti. Ir pasijusti labai paprastai – tiesiog sunkiai nusakomu sunkumu ir vangumu. Labai panašiai jaučiasi ir lengva dehidratacija. Tad pasiruoškite tam.

Turėkite galvos apdangalą. Geriausia, jei nėra labai vėjuota, plačią skrybėlę. Kita vertus, vėjo nebuvimas ant Montana Roja, salos pakrantėje Atlanto vandenyne ir daugiau mažiau naivokas tikėjimasis. Tad bent įsitikinkite, kad jūsų skrybėlė prisiriša.