Kaip išsirinkti tinkamus įrankius

Gyvenimas name ar bute reikalauja tam tikros gyvenamosios vietos priežiūros. Dauguma butų ir namų savininkų greitai supranta, kad remonto kainos yra pakankamai aukštos ir smulkius remonto ar taisymo darbus bando atlikti patys. Tuo tarpu profesionalius statybininkus samdosi tik rimtiems remonto darbams atlikti. Mažiems remonto darbams atlikti reikalingi irankiai. Jei tai tik vienkartinis darbas tuomet įrankius galima nuomotis, bet, jei žinote, kad jums jų prireiks dažniau, tuomet įsigydami juos sutaupysite.

IrankiaiJei jūs nesate patyręs meistras, pačiam išsirinkti įrankius įrankių parduotuvėje gali būti sunkoka, tad nedvejodami kreipkitės į parduotuvės konsultantą ar internetinės parduotuvės darbuotojus, kurie jums pasiūlys geriausią įrankį jūsų norimiems darbams atlikti.

Pirma, prieš pirkdami įrankius, turėtumėte išsiaiškinti, kuris įrankis kokiam darbui yra tinkamiausias. Vieni įrankiai puikiai tinka išgręžti skylei medienoje, bet su jais negalėsite įgręžti varžto į betoną ir atvirkščiai. Jei jūs jau suprantate, kuris įrankis kam yra tinkamiausias, vadinasi tikimybė, kad išsirinksite tinkamus įrankius, yra kur kas didesnė.

Antra, labai naudinga žinoti ir apie kiekvienos įmonės ir jos prekės ženklo įrankių kokybę. Vienos kompanijos gamina puikius akumuliatorinius kampinius šlifuoklius, o kitos, nors ir geros reputacijos įmonės, gali pasiūlyti tik vidutinio lygio analogiškus įrenginius.

Taip pat apgalvokite tai, kaip dažnai jūs naudositės įrankiu, kurį ruošiatės įsigyti. Jei jūs ketinate naudoti įrankį tik porą kartų per metus, tuomet galite pirkti ir prastesnės kokybės įrankį, nes labai tikėtina, kad jis bet kuriuo atveju nesuges artimiausius kelerius metus. Kita vertus, jei įrankį ketinate naudoti dažnai, tuomet jums reikėtų pirkti aukštos kokybės įrankį su kuo ilgesne garantija, tokiu atveju būsite tikri, kad net įrankiui sugedus jis bus greitai pataisytas ar pakeistas. Todėl, kaip minėta, prieš pirkdami, būtinai pasikonsultuokite su pardavėju, nes jis tikrai gali pasiūlyti jums labiausiai tinkamą įrankį, nes vieni įrankiai yra tinkamesni profesionalams, o buitiniam vartojimui gali pakakti ir pigesnės alternatyvos.

Pagrindinių įrankių apžvalga

Kiekvienas žmogus, norintis pats atlikti mažuosius remonto darbus, turėtų turėti bent jau kelis pagrindinius įrankius.

Smūginis gręžtuvas

Tai yra vienas pagrindinių įrankių, kurių jums prireiks namuose. Su juo jūs galėsite įgręžti skylę bet kokiame paviršiuje – pradedant medieną ar plastiku ir baigiant betonine siena. Įmanoma rinktis iš dviejų variantų – elektrinio arba akumuliatorinio smūginio gręžtuvo. Akumuliatorinis gręžtuvas jums leis lengviau judėti, o elektrinis gręžtuvas bus žymiai pigesnis ir dažniausiai turės daugiau galios, nei akumuliatorinis gręžtuvas. Be to, akumuliatoriniai įrankiai išsikrauna, todėl, norint su jais dirbti, juos reikia reguliariai iš naujo įkrauti. Vietoje smūginio gręžtuvo galite rinktis ir nesmūginį suktuvą -gręžtuvą, su juo neišgręšite skylės betone, bet jums bus daug paprasčiau įsukti varžtą ar medvaržtį.

Siaurapjūklis

Taip dar vienas įrankis, kuris yra reikalingas visiems – tiek pradedantiesiems, tiek ir šios srities profesionalams. Jo pagalba galėsite išpjauti įvairias formas medienoje ir plastike. Šis įrankis ypač palengvina tokius darbus, kaip laminato klojimas. Vieni modeliai yra lengviau valdomi už kitus, be to, jais lengviau išpjauti norimas formas. Taip pat ieškokite tokių siaurapjūklių, kurių peiliukai yra lengvai keičiami, nes tai labai pagreitins jūsų darbą.

Ekscentrinis šlifuoklis

Tai labai naudingas įrankis. Jūs galite naudoti ir tiesinį šlifuoklį, bet jis gali palikti šlifavimo žymes. Su ekscentriniu šlifuokliu tą patį darbą atliksite lengviau. Šlifavimo įrankiai yra skirti šlifuoti medienai, plastikui ar net tinkui. Jie labai palengvina darbą, kai reikia paslėpti užtinkuotą skylę sienoje ar pažeistą vietą medžio dirbinyje.

Diskinis pjūklas

Tai įrankis, skirtas šiek tiek labiau patyrusiems meistrams. Tačiau, šiek tiek pasipraktikavę, galėsite išpjauti jums reikiamas medines detales, atpjauti lentas ir kt.

Visi šie įrankiai pravers kiekvienuose namuose. Be to, jais gali naudotis tiek šio amato mėgėjai, tiek profesionalūs meistrai. Nors iš pradžių jums gali prireikti šiek tiek praktikos, tačiau vėliau jūs galėsite lengvai ir be vargo atlikti remonto darbus savo namuose.