Kaip išsirinkti picą

Į picerijas einame tikrai dažnai. Ypač – jaunimas. Tai palyginus nebrangus būdas ir pavalgyti, ir puikiai praleisti laiką su draugų kompaniją. Ne veltui tiek tinklinės, tiek ir mažosios picerijos Lietuvoje tikrai yra išplitusios. Didesniuose miestuose dažnai vienoje gatvėje jų gali pamatyti bent kelias, o nors vieną nedidelę piceriją galima atrasti ir atrodytų visai mažame miestelyje.

Dažniausiai kiekviena picerija siūlo bent keliolika skirtingų picų. Jeigu dar įterpsime galimų padažų pasirinkimą, skaičius gerokai išaugs. Dažnai galima ir eksperimentuoti visus ingredientus pasirinkti patiems arba papildomai paprašyti tik sūrio ar pomidorų. Dažnai pasirinkime matome ir dviejų ar trijų skirtingų dydžių užsakymo galimybes. Ne išimtis ir pica Panevėžyje, kur pasirinkimas ne ką mažesnis nei Vilniuje. Bent kiek dažniau į picerijas vaikštantys žmonės problemų kaip išsirinkti sau picą dažniausiai neturi, tuo tarpu naujokai dažnai pasimeta.

Ne paslaptis, jog picas didelė dalis žmonių renkasi gana panašiai. Pirmas kriterijus būna jūsų asmeniniai pomėgiai. Dažnas turi savo mėgstamiausią picų rūšį ar kelias, tad išsirinkti nebūna sunku. Kai kurie nepakenčia aštraus maisto, paprikų arba valgo tik vegetariškus patiekalus – pasirinkimas vėl susiaurėja ir išsirinkti darosi kur kas lengviau. Dažnai lemiamą žodį, po pirmo atsijojimo, taria ir kaina – jeigu atrodytų panašios pagal skonį picos kainuoja labai skirtingai, tikėtina, jog rinksitės pigesnę.

Pica Labai dažnai naudingų patarimų gali duoti ir užsakymus priimantis padavėjas. Jis pasiūlys jums labiau patinkantį pado tipą, pasakys, kurioje picoje daugiau jūsų mėgstamų pievagrybių o galbūt tiesiog sužinosite, kokios rūšies pica bus pagaminta greičiausiai. Net jei ir atėjote su mintimi ne vieną valandą praleisti picerijoje plepant su draugais, daug maloniau tą daryti pilnu skrandžiu, o ne valandą laukiant be galo įmantrios, retai gaminamos picos. Tas greičio kriterijus vėl gi neturėtų paskutinėje vietoje.

Įdomiausiai ir skaniausiai pavalgyti galima patiems pasirenkant ingredientus. Na, arba ko nors atsisakius ir ką nors pridėjus prie pasirinktos picos. Daugelis mėgsta papildomai gauti sūrio, pievagrybių arba artišokų. Kai kurie prašo pašalinti nuo picos alyvuoges arba įterpti virtų kiaušinių. Visais atvejais galima gauti kažką šiek tiek kitokio nei įprastai valgome tiesiog pasirinkdami picą iš meniu. Tad nereikėtų bijoti eksperimentų ir drąsiai reikšti savo pageidavimus padavėjui.