Kai namuose atsiranda šuo

Šunų vardaiNaujas augintinis namuose neišvengiamai pakeičia gyvenimo rutiną. Kiek geriau, jei ir prieš tai auginote tokį patį gyvūną, tuomet pokyčiai bus minimalūs. Tačiau jei visą gyvenimą iš gyvūnų namuose tik kartais pastebėdavote kokią pasiklydusią musę, tuomet šuns įsigyjimas jūsų gyvenimą pakeis tikrai stipriai. Vedžiojimas, šėrimas, šukavimas, maudymas, lankymasis pas veterinarus, išmėtytų daiktų tvarkymas ar ieškojimas kuo pakeisti sugraužtus – tik dalis naujų darbų, greitai patapsiančių jūsų kasdienybe.

Šuo ramiems butų gyventojams turbūt yra daugiausiai pokyčių atnešantis augintinis. Žinoma, dėmesio reikalauja ir katė, ir jūrų kiaulytė, ir akvariumo gyventojai, galų gale net amžinai nejudantis voras kartais paprašo dėmesio. Tačiau šuo be kita ko reikalauja ir pavedžiojimo lauke. Bent du kartus per dieną. Ryte ir vakare. Anksti, dar prieš keliaujant į darbą, kuomet kiekvieną miego minutė atrodo aukso vertės, ir vėlai vakare, pavargus, kai nieko daugiau nei lovos jau nebesinori. Būtent tada šuo geriausiai apie save primena. Tad prieš įsigydami šuniuką, prieš išrinkdami savo šuniui vardą ir pasiryždami jį auginti, gerai apie tai pagalvokite.

Šuns vedžiojimas kaip rutina vienus naujuosius šeimininkus kaip tik nudžiugina, kitus gerokai nuvilia. Viena vertus, tai puiki proga fiziškai pajudėti, pajudinti kojas, atsibusti ankstyvą rytą ar prasiblaškyti vėlyvą vakarą. Šuo gali pakeisti rytinę kavą ir vakarinę ramunėlių arbatą. Tačiau gali ir gerokai patrumpinti jūsų miego valandas. Tuo atveju, jei esate tikrai be galo užsiėmęs ir nieko kito keisti savo gyvenime nenorėsite. Tuomet šuns vedžiojimui laiko rasti beliks rasti tik miego sąskaita.

Dar vienas darbas svarbus darbas vos įsigijus šunį – tai sugalvoti jam vardą. Nors iš pirmo žvilgsnio tai atrodo gana keista problema, tačiau šį tą vis tik verta turėti omenyje. Pirma, turbūt nenorite būti banalūs ir vadini savo aviganį Reksu. Tuomet ir populiariausi šunų vardai, vienur ar kitur išdėstyti net pagal savininkų skaičių, jums tikrai nepadės. Nesunku sugalvoti ir kažką įdomaus, bet reikia turėti omenyje – vardas turėtų būti pakankamai trumpas, aiškus, skardus, greit ištariamas. Juk tikrai teks savo šunį vienu ar kitu metu staigiai pakviesti, sudrausminti ar šiaip atkreipti jo dėmesį. Dažnai šuns ilgu vardu turėtojai tokiu atveju naudoja sutrumpinimus, tačiau tai nepatogu gyvūnui, o ir pirmasis vardas nebetenka prasmės. Tad ne vien apie būsimą priežiūrą ir kasdieninį vedžiojimą reikia pagalvoti planuojant įsigyti šunį.