Kai išvykstame į Angliją

Ar mėgstate keliauti į užsienį? O gal priešingai – esate pakankamai sėslaus būdo, tačiau šiuo metu sprendžiate klausimą dėl galimo emigravimo? Jei įprastai nesate linkę dažnai ir daug keliauti, o emigracija pastaruoju metu jums atrodo kaip neišvengiamas ir būtinas žingsnis, tuomet nuspręskite, kurioje užsienio šalyje jums nusimato geriausios perspektyvos.

Žinoma, ne paslaptis, kad didžioji dauguma mūsų tautiečių moka anglų kalbą. Tai reiškia, kad kalbant apie vakarines Europos šalis, susikalbėti bus galima bet kurioje vietoje. Be abejo, lengviausia tai būtų padaryti Anglijoje ir Airijoje (nors Airijoje daugeliui lietuvių sunkiai sekasi perprasti vietinį dialektą). Todėl jei pasirinksite Didžiąją Britaniją, greičiausiai nenusivilsite, kadangi šioje šalyje yra didžiausia lietuvių koncentracija. Trumpiau tariant, didelė tikimybė, kad Anglijoje šiuo metu jau gyvena jūsų draugai, giminaičiai ar pažįstami žmonės, todėl gali būti paprasčiau rasti būstą nuomai, darbą ir apsiprasti naujoje aplinkoje.

Siuntos į Angliją

Kita vertus, taip yra ne visuomet. Gali nutikti ir taip, kad Anglijoje pažįstamų žmonių neturėsite, todėl jums teks patiems pasirūpinti visais svarbiausiais klausimais – iš anksto dar neišvykus iš Lietuvos rasti būstą, kurį nuomositės Anglijoje, taip pat apgalvoti, kur galėtumėte įsidarbinti ir kokius darbus dirbti. Suprantama, kad taipogi svarbu turėti papildomų santaupų, kurias galėtumėte skirti pragyvenimui, kol galiausiai gausite savo pirmąjį atlyginimą.

Be abejo, jei Lietuvoje paliekate savo artimuosius, jie taip pat jums galės pagelbėti. Šiandien siuntos į Angliją yra viena iš populiariausių paslaugų, kurią teikia mūsų tautiečiai, bene kasdien kursuodami iš ir į Angliją (tiek vežant siuntinius, tiek ir keleivius). Todėl jei jūsų namiškiai jums norės padėti ir atsiųsti lauktuvių, kurios primintų artimus žmones ir gimtąją šalį, tai bus galima padaryti labai operatyviai ir sklandžiai. Tereikia peržiūrėti vežėjų paslaugas ir susisiekti su tais, kurie geriausiai atitinka jūsų keliamus reikalavimus.

Na ir galiausiai, svarbu nepamiršti, kad nepaisant to, jog Anglija yra visai ne toli ir ją pasiekti galime akimirksniu – kultūra, žmonių temperamentas, gyvenimo būdas, kalba ir kiti aspektai labai skiriasi, todėl stenkitės socializuotis, pritapti ir galiausiai emigracija taps kur kas lengvesnė.