Kada reikia eiti pas odontologą?

Apsilankymas pas odontologą – tai daugumą gąsdinanti patirtis jau nuo pat vaikystės. Dantų gydymo procesas dažnai būna nemalonus ar net skausmingas. Šie vizitai jau nuo mažens atgraso žmones nuo odontologo paslaugų, kurios turi itin didelę įtaką mūsų sveikatai. Nuo įprasto, reguliaraus patikrinimo iki skubios procedūros dėl patiriamo skausmo – kiekviena apsilankymo priežastis yra svarbi ir negali būti atidėliojama. Susipažinę su tinkamais atvejais, kada reikia eiti pas odontologą galime daug geriau kontroliuoti savo dantų sveikatą, burnos higieną bei užkirsti kelią ūmioms ir netikėtoms dantų ir dantenų ligoms. Skaitykite toliau ir sužinokite aplinkybes, dėl kurių reikia apsilankyti pas odontologą Šiauliuose.

Dantų skausmas ar tinimas

Kiekvienas žmogus, patyręs staigų danties skausmą žino, kad blogiausias sprendimas, kurį galime padaryti, tai jį “išlaukti”. Ūmus danties skausmas arba pasikartojantys skausmai tai aiškus artėjančios ligos rodiklis, kurios požymiai tik stiprėja ir blogėja kai bandome skausmą iškentėti.

Patinimai skruoste arba skaudančio danties srityje tai aiškus šaknies infekcijos požymis, o jos gydymui reikia vizito pas odontologą. Infekcijos gydymui dažnai išrašomi antibiotikai, kurių dėka numalšinamas tinimas bei danties skausmas, tačiau užkrėstos šaknies išsaugojimui bei tolimesnių ligų prevencijai reikia tinkamo odontologinio gydymo.

Dantenų skausmas, patinimas, uždegimas

Skaudančios, patinusios ar stipriai paraudusios dantenos tai aiškūs dantenų ligų požymiai. Lengvos ligos dažniausiai išgydomos skyrus papildomo dėmesio burnos higienai bei reguliariais apsilankymais pas odontologą Šiauliuose. Rimtos dantenų ligos reikalauja nemažai papildomo odontologinio gydymo. Infekcija, bakterijos ir apnašos gali prasiskverbti po dantenų linija, tad vienintelis būdas atkurti jų sveikatą yra giluminio valymo bei skalavimo procedūros.

Burnos žaizdos, traumos

Nukentėjus nuo traumos ar sužalojimo burnos ertmėje kuo greičiau kreipkitės pas odontologą, net jei pažeidimas nereikalauja skubios gydytojo pagalbos. Dantų bei burnos ertmės pažeidimai gali pažeisti šaknis. Apsilankykite pas odontologą kad tinkamai įvertintumėte pažeistą vietą ir užkirstumėte kelią tolimesnėms komplikacijoms.

Baltos dėmės ant dantų bei dantenų

Baltos dėmės – tai pirmasis dantų ėduonies požymis. Jei pastebėjote dėmeles ant dantų ar dantenų, nedelsiant apsilankykite pas odontologą ir užkirskite kelią besiformuojančioms ertmėms. Baltos dėmes yra neabejotinas infekcijos požymis, kuris ne visada sukelia skausmą. Pasistenkite neliesti užkrėstų vietų ir kuo greičiau suplanuokite vizitą pas gydytoją.

Dantų jautrumas karščiui bei šalčiui

Dantų jautrumas ne visada yra blogos sveikatos požymis. Kai kurie žmonės turi natūraliai jautrius dantis, kuriuos profilaktiškai gydo ir saugo su dantų pasta jautriems dantims. Kita vertus, jei dantų jautrumas staigiai padidėja ar net kelia didelį diskomfortą, šis pablogėjimas gali būti odontologinės problemos rodiklis. Nedelskite laiko ir apsilankykite pas gydytoją, jei staiga pajutote stiprų dantų jautrumo padidėjimą.

Kartais dantų sveikatos yra sunkiai pastebimos, o jų “gražumas” pastebimas tik ūmaus pablogėjimo metu. Reguliarūs, kasmetiniai apsilankymai pas odontologą padeda užkirsti kelią dantų sveikatos pažeidimams ateityje, išlaikyti gražią šypseną bei puikią burnos higieną. Saugokite savo dantis ir išvengsite aplaidumo sukeltų komplikacijų!