Dantų implantacija

Ką būtina žinoti atliekant dantų implantaciją

Tinkama dantų priežiūra – tai nepaprastai svarbus higienos procesas, kurį nemažai žmonių yra linkę ignoruoti. Vaikai negali pakęsti dantų valymo ir bando jo išvengti, tačiau laikui bėgant suprantame nepriekaištingos burnos higienos svarbą. Kiekvienas žmogus nori turėti nepriekaištingą baltą šypseną. Daugybė paauglių bei suaugusiųjų gailisi praeityje padarytų klaidų ir yra pasiruošę padaryti viską, kad atstatyti gražius baltus dantis.

Tačiau, kad ir kaip besistengtumėme rūpintis savo burnos higiena, kartais, dėl nenumatytų aplinkybių šio rūpesčio paprasčiausiai nepakanka. Žmogaus burna yra be galo trapi, tad nemalonus nelaimingas atsitikimas gali padaryti daug žalos, dėl kurios prarandame savo dantis. Jei jūs atsidūrėte tokioje nemalonioje padėtyje, jums reikės nedelsiant pakeisti pažeidimus dantų implantais. Padaryta žala gali pažeisti kitų dantų sveikatą ir net veido formą.

Dantų implantacija yra vienintelis būdas dirbtinai susigrąžinti prarastus dantis. Nors ši procedūra yra kur kas populiaresnė senyvo amžiaus žmonių tarpe, dėl įvairiausių nelaimių su ja susiduria ir jaunesnio amžiaus žmonės. Dantų implantacija – tai privaloma procedūra, nes nepakeitus prarasto danties neigiamai paveikiamas burnos sukandimas, atsiranda sunkumai kramtant maistą, o dėl pažeistos šaknies galima veido deformacija. Šios procedūros metu, vietoj prarasto danties įsukamas varžtelis, kuris žandikaulyje pakeičia prarasto danties šaknį. Jei turite burnos sveikatos pažeidimų, kuriuos gali išgydyti tik dantų implantacija, nedvejokite ir kuo greičiau atlikite šią procedūrą.

Praradus nepaprastai svarbius burnos dantis pamažu ims mažėti jūsų kaulai. Jei kuo greičiau nesiimsite atitinkamų priemonių, žala jūsų sveikatai tik augs. Jokiais būdais neatidėliokite vizito ir tuojau pat užsirašykite dantų implantacijai. Neigiama prarasto danties įtaka ne tik kelia pavojų jūsų sveikatai, bet ir pamažu paveikia veido formą. Net jei jums nerūpi jūsų dantų sveikata, veido deformacija – tai puiki priežastis atlikti šią procedūrą.

Dirbtinė danties šaknis yra pagaminama iš titano, nes šis metalas nepadaro jokios žalos žmogaus organizmui. Jei procedūra buvo atlikta sėkmingai, laikui bėgant titaninis sraigtelis suaugs su žandikauliu. Jei po procedūros nesusidūrėte su jokiomis komplikacijomis, pasistenkite skirti daugiau dėmesio tinkamai burnos higienai. Jei visas gijimo procesas praeis sklandžiai, prarasto danties vietoje bus pritvirtintas atitinkamas danties protezas.

Jei aiškiai matote, kad ši procedūra yra neišvengiama ir ketinate atlikti implantaciją odontologijos klinikoje, būtinai pasitarkite su dantų gydytoju. Jis padės įvertinti burnos higieną bei dantų ir viso kūno sveikatos būklę. Visi šie rodikliai padės sukurti gydymo planą. Jei po procedūros nepastebėsite jokios žalos šalia esantiems dantims bei dantenoms, saugokite savo dantis bei skirkite kuo daugiau dėmesio atidžiai burnos higienos priežiūrai. Apsaugokite titaninį sraigtelį ir leiskite jam saugiai prigyti. Jei visas gydymo procesas praeis sklandžiai, jau netrukus galėsite džiaugtis sveika, nepriekaištinga šypsena.

Daugiau informacijos apie dantų implantaciją rasite Šypsenos Akademija puslapyje.