Istorija iš parduotuvės

pievagrybiaiVieną rytą atsikėlęs, nusiprausęs, bet nepavalgęs, išsiruošiau į parduotuvę. Ketinau nusipirkti sluoksniuotos tešlos, pievagrybių, druskos, aliejaus…na tokių praprastų dalykų, kuriuos žmonės savaitgaliais nusiperka norėdami pasigaminti įvairesnio maisto, nei kad valgo eilinę darbo dieną. Taigi, susiruošiu, išeinu ir nustembu – lauke saulėta, oras gražus, o dar ir gana šilta. Taigi nusprendžiau pasivaikščioti – eiti ne į artimiausią parduotuvę, bet kiek tolimesnę ir truputį didesnę.

                  Įeinu, žiūriu, vyksta kažkokia akcija ar kaip tai pavadinti. Visur duoda ragauti duonos, dešros, kitų gaminių… netikėtai ir papusryčiauju taip. Deja, ne vienas pasiūlytas užkandis taip nesužavėjo, kad jį nusipirkčiau. Taigi, užsiimu savo pirkiniais. Kaip minėjau, šiandien norėčiau nusipirkti sluoksniuotos tešlos, nes ketinu išsikepti pyragėlių su pievagrybiais. Tik bėda – priėjęs prie šaldytuvo, kur laikoma jau minėta tešla, negaliu išsirinkti. Pasirinkimas šio produkto išties didelis. Įdomu, kaip kiti žmonės išsirenka? Ar didesnė kaina lemia geresnę kokybę? Kažkaip įtariu, kad ne visada. Galbūt visur yra tiesiog ta pati tešla tik supakuota į skirtingus pakelius. Kam to reikia? Konkurencija? Et, na ir sudėtingas šis pasaulis… Galiausiai nusprendžiu paimti du pakelius- brangiausią tešlą ir pigiausią tešlą. Pasižiūrėsime, koks tarp jų skirtumas.

                  Su aliejau pasirinkimu lygiai tas pats – pasirinkimas tiesiog milžiniškas. Kaip gi paprastam tūlam žmogui išsirinkti tą patį geriausią? Ilgai skaitinėju etiketes, lyginu vieną su kitu ir niekaip negaliu nuspręsti, kurį imti. Taigi, šaunu į viduriuką pagal kainą. Tikiuosi pataikiau.

                  Pievagrybius išsirinkti buvo lengviausiai. Mat pievagrybiai toje parduotuvėje buvo tik vienos rūšies. Tiesa, vieni pakuoti, kiti sveriami. Šįkart nusprendžiau pasverti ir atsirinkau tuos, kurie mano nuomone buvo geriau išsilaikę.

                  Tačiau vėl susidūriau su dilema, kai reikėjo rinktis sviestą. Vienas iš Žemaitijos, kitas iš Dzūkijos. Ir kurį man, po galais, imti? Gerai, imu patį brangiausią. Tikiuosi nenuvils.

                  Taigi, apsipirkęs (užtrukau turbūt visą amžinybę), žygiuoju pilnu krepšiu namo ir galvoju, kaip kiti žmonės išsirenka prekes? Ar jiems tai taip pat sukelia tiek sunkumų, kiek ir man? Atrodo, didelis pasirinkimas – teigiamas dalykas, tačiau jis ir apsunkina. Na, manau kitą kartą išbandžiau visas skirtingas prekes ir galbūt tai padės man apsispręsti, ką turėčiau pirkti nė negalvodamas.