Drabužių skalbimo patarimai

Šiais laikais dauguma buities darbų nėra tokie sunkūs, kokie būdavo anksčiau. Lyginimas, maisto gaminimas, kambarių tvarkymas ir kiti darbai yra atliekami daug paprasčiau, nes yra naudojami jų palengvinimui skirti buitiniai prietaisai. Skalbimas nėra išimtis. Šiuolaikinės skalbimo mašinos yra modernios. Jose gausu įvairių funkcijų, kurios padės tausoti rūbus. Nesvarbu, iš kokios medžiagos jie yra, visada rasite tinkamą režimą. Net ir tuos rūbus, kuriems reikia specialios priežiūros, šiuolaikinėse skalbimo mašinose galima skalbti, jei jos turi tam skirtą režimą. Vis dėlto, net ir geriausia skalbimo mašina negali garantuoti tinkamos rūbų priežiūros.

Jei norite, kad skalbiniai nesiglamžytų, turėtumėte rinktis skalbimo maišelius. Į tokius maišelius galite dėti švarkelius, sijonus ir kitus rūbus, kuriuos paprastai reikia ilgai lyginti. Žinoma, visiškai to išvengti nepavyks, tačiau neteks kovoti su ryškiomis ir sunkiai įveikiamomis raukšlėmis. Tokie skalbimo maišeliai ypač tiks liemenukams. Jie paprastai nesiglamžo ir lyginti jų nereikia, tačiau liemenukai yra linkę deformuotis bei irti.

Skalbimo mašinų remontas VilniujeNe ką mažiau svarbu užtikrinti, kad drabužiai nenudažys vienas kito. Reikia skalbti panašios spalvos drabužius ir jokiu būdu nemaišyti tamsių rūbų su šviesiais. Galima sakyti, kad ši taisyklė yra visiems gerai žinoma ir tiesiog yra neįmanoma, kad pasielgsite kitaip. Vis dėlto, tai nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti. Šviesiai rausvus marškinukus galite skalbti su tamsiai rožiniais marškiniais. Net jei ir kažkuris iš jų dažys, gali būti, kad skirtumas bus labai nedidelis. Tačiau jei skalbsite tamsiai mėlyną ir tamsiai rožinį megztinį kartu – jų spalvos gali visiškai susimaišyti. Taigi, svarbus yra ne tik šviesių ir tamsių rūbų atskyrimas skalbimo metu, bet ir spalvų derinimas.

Taip pat svarbu nepamiršti ir to, kad jei norite kokybiško skalbimo, turėtumėte neperkrauti savo skalbimo mašinos ir laikytis naudojimosi instrukcijoje nurodyto rekomenduojamo skalbinių kiekio. Jums nepavyks gerai išskalbti rūbų, jei skalbimo mašina bus perkrauta. Tokioje aplinkoje sunkiau pasišalina nešvarumai, gali neužtekti miltelių ar skalbimo skysčio kiekio, o rūbai ims labiau glamžytis. Beje, toks skalbimo mašinos naudojimas gali ją sugadinti. Žinoma, dabar nėra sunku išsikviesti meistrą, kuris sutaisys jūsų mašiną. Skalbimo mašinų remontas Vilniuje ar kituose Lietuvos miestuose yra labai dažnai teikiama paslauga. Vienos jos genda dėl kalkių nuosėdų, kitos dėl netinkamos elektros instaliacijos ar netinkamo naudojimo. Jums nepavyks užkirsti kelio visiems gedimams, tačiau sumažinti jų riziką ir puikiai išskalbti rūbus galite tinkamai naudodamiesi skalbimo mašina.