Dažniausiai daromos klaidos asmeninės fotosesijos metu

klaidosAsmeninės fotosesijos metu kiekvienas žmogus gauna galimybę atskleisti ne tik savo išorę, tačiau ir po ja slypinčią savo asmenybę. Būtent dėl to, asmeninių fotosesijų populiarumas Lietuvoje auga su kiekvienais metais. Šiandien apžvelgsime dažniausiai tokių fotosesijų metu fotografų daromas klaidas, kurios ženkliai sumažina galutinę asmeninės fotosesijos kokybę.

Pamirštama aplinkos išskirtinumo svarba

Dažniausiai pasirenkamos vietos asmeninėms fotosesijoms – gamta, namų patalpos ar tiesiog fotosesija studijoje. Taip, tokių erdvių sukuriama atmosfera fotosesijoms yra išties puiki, tačiau tokie pasirinkimai dažniausiai nėra išbaigti bei turi vieną didelį minusą – banalumą. Žmonės pamiršta fotosesijas kurti patys bei idėjų neretai semiasi iš jau matytų kitų žmonių atliktų tokio tipo fotografijų. Nesakome, kad negalite rinktis jau minėtų vietų, tačiau nepamirškite suteikti joms išskirtinumo – tegul fotosesija išsiskiria originaliu naktiniu apšvietimu, netikėtai pritaikyta temine apranga ar kitais aspektais, kurie leis fotosesijai iš paprastos pavirsti išskirtine, kas žymiai pakels jos kokybę.

Nepasirūpinama profesionaliu makiažu

Yra pakankamai nemažai fotografų, kurie, kalbant apie makiažą, yra skeptikai – tokie fotografai laiko save natūralaus grožio šalininkais, ko pasekoje fotosesija yra atliekama be šios priemonės. Vis dėlto, tenka pripažinti, jog asmeninėse fotografijose makiažas yra ne tik patartinas, tačiau netgi ir būtinas akcentas. Taip yra dėl to, kad fotografijos metu dalyviai pasirenka temą, kurią dar geriau perteikti leidžia tinkamas makiažo naudojimas. Taigi, nepagailėkite išleisti papildomai keliasdešimt eurų ir pasidaryti profesionalų makiažą. Tokiu būdu nuotraukos bus daug gražesnės ir įdomesnės, o klientai jausis daug geriau ir bus kupini pasitikėjimo savimi.

Kliento idėjų neišklausymas

Išgirdę kliento idėjų esmę, fotografai neretai pradeda savo mintyse patys kurti būsimos fotosesijos viziją. Vis dėlto, šiuo aspektu persistengti tikrai nevertėtų – asmeninė fotosesija yra ne fotografo, o fotografuojamo žmogaus kūrinys, todėl reikėtų viską vykdyti pagal jo idėjas bei norus. Norint, kad visą tai pavyktų padaryti šimtu procentų, ypač svarbu tinkamai išklausyti kliento idėjas ir norus. Taigi, prieš išskubėdami atlikti fotosesiją, susėskite su klientu prie puodelio karštos kavos ar arbatos, bei išklausykite vienas kito mintis. Tai padės garantuoti maksimaliai tikslų kliento vizijos išpildymą.

Klaidų, kurias atlikdami asmenines fotosesijas dažnai daro fotografai, yra ir dar daugiau. Vis dėlto, tenka pripažinti, jog būtent nesusikalbėjimas su klientu, perdėtas natūralaus grožio siekimas bei nieko neišsiskirianti fotosesijos vieta kelia didžiausią grėsmę asmeninių fotosesijų kokybei. Taigi, jei dirbate su asmeninėmis fotosesijomis, stenkitės šiuos dalykus paversti iš pašalinių savo darbo aspektų į pagrindinius, kadangi tai apjungus su aukšto lygio jūsų fotografavimo gabumais, leis jums visados garantuoti aukšto lygio fotosesiją ir klientų poreikių patenkinimą.

O jeigu esate mėgėjas, galvojantis apie fotosesiją ir tinkamiausią jos techniką, galite pradėti kurti jau dabar, nes siekdami aukštos fotosesijos kokybės turite įgyti daug praktikos ir suprasti, ką darote ne taip. Profesionalus fotografas negimsta per vieną dieną.

Taigi, tinkama aplinka, kuri būtų ideali foto objektyvui ir klientui, yra labai svarbus aspektas. Be abejo, taip pat svarbi yra kuo geresnė nuotaika, kliento norų paisymas bei profesionalus makiažas – šiuos aspektus turėtų įsidėmėti kiekvienas profesionalus fotografas, siekia kurti kokybiškas kitų žmonių asmenines fotosesijas.