Darbas Norvegijoje

Darbas Norvegijoje man leido susitaupyti mašinai

Ar tik dirbdami užsienyje, pavyzdžiui turtingoje Norvegijoje, galite tikėtis prabangaus gyvenimo? Na ar bent tokio, kuris leistų turėti nuosavą automobilį ir į darbą bei svečius nereikėtų važinėti viešuoju transportu? Ne, tai visiška nesąmonė. Pagal automobilių skaičių tūkstančiui gyventojui Lietuva puikiai atrodo net viso pasaulio statistikoje. Automobilio mokesčiai, draudimas ir kuro kainos Lietuvoje tikrai mažos, ypač palyginus su ta pačia Norvegija. Tad šioje Skandinavijos šalyje net ir gaunant kur kas didesnę algą automobilio turėjimas ir išlaikymas kainuos ženkliai daugiau. Net ir baudos už nežymius kelių eismo taisyklių pažeidimus čia yra labai didelės. Pavyzdžiui už greičio viršijimą vos keliais kilometrais per valandą jau tenka nemažai susimokėti.

Ir dar ne viskas, kodėl darbas Norvegijoje nebūtinai padės lengviau turėti savo automobilį. Ir išvengti troleibusų, kas be ko. Didžiuosiuose šalies miestuose parkavimas labai brangus. Kita vertus, puikiai išvystytas viešasis transportas. Jei labai populiarūs dviračiai. Tad turėti savo automobilį gyvenant ir dirbant Oslo centre yra kažkokia nesąmonė. Na, arba ne tiek nesąmonė, kiek tiesiog nepamatuotai brangus malonumas.

Bet jei gyvenate Lietuvoje, turite čia sunkų, tačiau menkai apmokamą darbą, mėnesį atostogų praleisti dirbant Norvegijoje su mintimi užsidirbti kelis tūkstančius eurų automobiliui tikrai verta. Na, ar bent jau verta apie tai pagalvoti. Taip, tokių žmonių tikrai yra. Ir darbas Norvegijoje vos per mėnesį gali pasiūlyti kelių tūkstančių eurų atlyginimą. O būtent už tiek paprastai mūsų antrinėje naudotų automobilių rinkoje ir sudaromi sandoriais. Taigi – dirbti Norvegijoje gali reikšti ir turėti savo automobilį. Vos per mėnesį.

Darbas Norvegijoje

Žinoma, pasiimti mėnesį atostogų, nulėkti ir padirbti Norvegijoje, gauti kelis tūkstančius ir grįžti skamba labai optimistiškai. Visų pirma, jums reikės rasti darbą. Susitvarkyti visus dokumentus. Būti tikriems, jog vos antrą ar trečią atostogų dieną jau būsite susitvarkęs formalumus ir dirbsite. Tad ir keliauti reikės tikrai greitai. Ieškant tokios galimybės pirmą kartą, viską padaryti sklandžiai bus tikrai sunku. Tačiau yra kasmet taip vasaras leidžiančių žmonių, kurie turi nuolatinį jų laukiantį darbdavį, pavyzdžiui ūkininką, ir jiems tereikia porą savaičių prieš su juo susiskambinti ir susitarti tikslų darbo pradžios laiką. Taigi, labai norint viskas tikrai įmanoma.