Dar neteko išvirsti iš baidarės? Pabandykite plaukti Virintos upe

Populiarumo neprarandantis baidarių sportas entuziastų randa įvairiose amžiaus grupėse bei įvairius pomėgius turinčių žmonių tarpe. Jei vieniems labiau prie širdies yra ramus plaukimas plačia ir lėtai tekančia upe ar ežerynu, tai kiti trokšta nuotykių, adrenalino ir naujų potyrių bandydami įveikti slenkčius ir striprią vandeningos upės srovę. Vienas labiausiai ektremalų rekomenduojamas baidarių maršrutas tęsiasi Virintos upe – čia ir iš baidares galite išvirsti, ir ant pečių ją panešioti.

Virinta, kurios pavadinimas ir kilo nuo žodžių virti, kunkuliuoti, tai upė rytų Lietuvoje, tekanti Molėtų ir Anykščių rajonuose. 75 kilometrų upės ištakos yra Virintų ežeras, o šniokščia ji pro Alantos dvarą, Virintos hidrografinį draustinį ir Anykščių regioninį parką.

Baidares

Plaukimas Virinta bus tinkamas tik patyrusiems baidarininkams, kadangi kelyja teks susidurti su daugybe gamtinių kiūčių. Upėje gausu staigių posūkių, jos rėvos mažos, taip pat teks įveikti užtvankų slenksčius ir užvartas – pernešti baidares per kelią užtvėrusius nuvirtusius medžius ar bandyti juos pjauti pasiimtu pjūkleliu.

Stovyklaviečių Virintos pakrantėse beveik nėra. Išsirengusiems į kelių dienų žygį belieka tikėtis, kad ras tinkamesnę vietą nakvynei, kurioje būtų laužavietė, netoliese miškas, kuriame galima susirasti pagalių laužui bei pavyktų rasti akmenų, skirtų apsaugoti laužavietę. Vietą reikia rinktis ir pagal jos reljefą – dažnai krantai yra pernelyg nuožulnūs ir palapinės pasistatyti tiesiog nepavyks.

Kelionė Virinta yra puikus ne tik savo, bet ir bedrakeleivių kantrybės išbandymas, kuriame atsiskleis visų nervinė būklė. Nepaisant to, sudėtingą maršrutą vainikuoja nepaprasti lankytini objektai.

  • Klabinių dvaras. Žolėmis apaugęs ir beveik gamtos pasiglemžtas dvaras savo aukso erą išgyveno daugiau nei prieš šimtmetį. Dabar abipus upės išsidėstęs dvaras yra apleistas ir dalinai sugriuvęs – iš vandens malūno, kuris gamino elektrą visam kaimui, likęs tik malūnininko namelis. Galima apžiūrėti ir gyvenamąjį namą, vis dar tebestovinčią ledainę ir lauko virtuvę.
  • Šią vietą verta aplankyti ne tik dėl piliakalnio, bet ir dėl kovotojų už Lietuvos laisvę – partizanų – kapų. Pamatysite autentišką kryžių, statytą daugiau nei prieš 80 metų.
  • Pavirinčio dvaras. Jis taip pat apleistas. Galite apžiūrėti rūmų liekanas, oficiną, ūkinį pastatą, arklidę ir koplyčią.

Šis sudėtingas ir įspūdingas maršrutas baigiamas Virintos upei įtekant į Šventąją. Paskutiniai kilometrai plaukiami ramiai, o kelionės finišas – Anykščiai.