dantu protezai

Dantų balinimas – ką būtina žinoti

Dantų balinimas – viena populiariausių kosmetinės odontologijos paslaugų. Šiandien, kuomet balta šypsena simbolizuoja sveikatą bei jaunystę, dantų balinimo paslaugas galime apsvarstyti kiekvienas iš mūsų, juolabiau, kai yra daugybė būdų balinti dantis ne tik profesionaliuose odontologijos kabinetuose, tačiau ir pigių, visiems prieinamų balinimo produktų bei įvairiausių liaudies receptų.

Apžvelgsime 2 pačius populiariausius, profesionalius dantų balinimo būdus.

  1. Balinimas lazeriu. Tai pats brangiausias dantų balinimo būdas, tačiau duodantis greičiausią ir veiksmingiausią rezultatą. Vos po pirmo apsilankymo pas odontologą vienai valandai, jūs išvysite stulbinantį skirtumą tarp buvusios ir esamos dantų spalvos. Šis būdas veikia taip: iš pradžių ant dantų tepamas balinimo gelis. Tuomet lazeriu aktyvuojami gelyje esantys kristalai, jie prasiskverbia į dantų emalį ir pakeičia jo spalvą.
  2. Balinimas padėklais. Odontologas parenka jūsų dantims tinkamus įdėklus bei balinimo gelį. Porą savaičių kasdien maždaug po pusvalandį į šiuos įdėklus įdedate gelio ir laikote ant dantų. Rezultatas niekuo nenusileidžia balinimui lazeriu.

Visgi, jei Jūs negalite išleisti daug pinigų dantų balinimui yra ir kiti, pigesni, ne ką mažiau veiksmingesni būdai.

  1. Balinimas juostelėmis. Principas toks pats, kaip ir balinimo padėklų, tačiau čia jūsų nekonsultuoja odontologas, šias juosteles galite nusipirkti bet kurioje vaistinėje. Vienintelis šių juostelių minusas yra tas, jog jos balina tik priekinius dantis ir sunkiai pasiekia toliau esančias vietas, bei tarpus. Taigi, labai gerai išsiryškina išbalintos vietos, o nebalintos – lieka pastebimos ir toliau.
  2. Balinimas pastomis. Beveik visos dantų pastos turi balinimo efektą. Yra pastų skirtų būtent tam. Jų galite nusipirkti vaistinėje ar odontologijos prekių parduotuvėje.

Ir paskutinėje vietoje yra dantų balinimas namuose esančiais produktais.

  1. Balinimas soda. Šis, nuo seno žinomas būdas yra veiksmingas, tačiau nepatartinas naudoti ilgą laiką, nes gali pažeisti emalį. Tiesiog sumaišykite sodą su savo dantų pasta ir valykite dantis kaip visada. Galite naudoti ir tik sodą, tačiau būkite atsargūs, trinkite švelniai ir atidžiai, nes galite subraižyti dantis ir taip pakenkti dar labiau.
  2. Balinimas citrina. Atpjaunamas gabalėlis citrinos ir čiulpiamas priekiniais dantimis. Veiksminga, tačiau taip pat pavojinga, nes citrinoje esančios rūgštys taipogi gali pakenkti dantų emaliui. Odontologai iškart pastebi, jog jų pacientas naudojo citriną, kaip balinimo priemonę, nes naudojant ją ilgiau, ant dantų matosi rūgšties išėdimo žymės.

Taigi, jeigu jūs negalite sau leisti prabangaus balinimo, tačiau kartu ir bijote pasikliauti liaudiškais namų balinimo būdais, siūlome jums rinktis arba balinimo juosteles arba balinimo padėklus. Palyginus, abiejų kaina nėra didelė, efektas prilygsta balinimui lazeriu ir nėra beveik jokio pavojaus, jog pakenksite savo perliukams.