Cirkuliaciniai siurbliai šilumos sistemoms – trumpa apžvalga

Cirkuliaciniai siurbliai gali būti naudojami tiek privačiuose namuose, tiek visuomeninės ir komercinės paskirties patalpose. Siurbliai yra skirti šildymo, vandens tiekimo ir kondicionavimo sistemoms. Augant siurblių paklausai, vis daugiau gamintojų siūlo rinktis iš skirtingos techninės charakterisitikos siurblių, pritaikant juos individualiems lūkesčiams. Šiuo metu rinkoje dominuoja elektroniniai cirkuliaciniai siurbliai, pasižymintys plačiomis funkcinėmis galimybėmis ir gana mažu elektros sunaudojimo kiekiu.

Tinkamo cirkuliacinio siurblio paieška – kas svarbiausia?

Rinkdamiesi cirkuliacinius siurblius, visų pirma turėtumėte atkreipti dėmesį į prekės ženklą ir gamintojo patirtį. Kad išvengtumėte nemalonių staigmenų, investuokite į patikimo gamintojo įrangą, kuriai suteikiamos visos kokybės garantijos. Renkantis cirkuliacinį siurblį taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į tokius dalykus kaip elektros energijos sąnaudos, darbinė temperatūra bei integruotos funkcijos (pvz., apsauga, klaidų rodymas, atsiblokavimas ir kt.). Ypač svarbu racionaliai įvertinti elektros energijos suvartojimo rodiklius. Kadangi šaltuoju metų laiku cirkuliaciniai siurbliai dirba visą parą, svarbu rinktis įrangą, kuri padėtų efektyviai taupyti elektros išlaidas.

Sauso ir šlapio rotoriaus cirkuliaciniai siurbliai

Kalbant techniškai, svarbiausia cirkuliacinio siurblio paskirtis yra užtikrinti tinkamą aušinimo skysčio greitį per vamzdžius. Rinkoje paprastai siūlomi dviejų tipų siurbliai. Čia turėtumėte kalbėti apie sausuosius ir šlapiuosius rotorius. Nei vienas, nei kitas sprendimas pats savaime nėra nei geresnis, nei blogesnis. Svarbu rinktis tai, kas tinka jums, įvertinus šių pasirinkimų privalumus ir trūkumus.

Svarbiausias sauso rotoriaus privalumas – itin didelis efektyvumas, galintis siekti net iki 80 proc. Dirbdami šie siurbliai skleidžia gana nedidelį triukšmą. Vis dėlto, ši įranga reikalauja nuolatinės priežiūros, kadangi siurblio darbo metu aušinimo skystyje esančios kietosios dalelės patenka į sandarinimo žiedus. Paprastai dėl savo ekonomiškumo šio tipo cirkuliaciniai siurbliai yra montuojami dideliuose, viešosios ar komercinės paskirties objektuose, gana retai – privačiuose namuose.

Šlapio rotoriaus cirkuliacinių siurblių efektyvumas siekia apie 50 proc. Dėl gana neaukšto rodiklio šio tipo siurbliai kur kas rečiau montuojami dideliuose objektuose, tačiau leidžia patenkinti privačių namų poreikius. Šlapio rotoriaus cirkuliaciniai siurbliai nereikalauja jokios priežiūros ir darbo metu praktiškai neskleidžia jokio triukšmo.