Butų kainos – kada jos pagrįstos, o kada ne?

butai vilniujeLietuvoje butų kainos vėl grįžta į savas vėžias – nusistovėjus panikai dėl euro, nekilnojamo turto kainos tapo tokios kokios buvo ir prieš naujuosius metus. Tiesa, vis dar yra bandančių pasipelnyti iš naujosios valiutos, tačiau atkreipiame dėmesį, kad tiek nuomotojai, tiek ir pardavėjai nuleido kainas iki normalaus lygio. Galbūt yra šioks toks pabrangimas, tačiau tiems, kuriems yra aktualūs butai Vilniuje ar kituose didžiuosiuose miestuose, neturėtų būti neįprasta matyti kiek didesnes kainas, nes didmiesčiuose jos visada buvo aukštesnės nei nuošalesnėse vietose. Dauguma norinčių įsigyti ar išsinuomoti būstą nelabai gaudosi kainose, todėl jiems galbūt ir atrodo, kad dabar domėtis nekilnojamuoju turtu neapsimoka dėl aukštų kainų. Apibendriname dėl kokių priežasčių jos gali būti aukštesnės nei kur kitur.

Pirmiausia, jeigu domitės butais, tai turite suprasti, kad didžiulę įtaką daro tai, kad pats būstas yra kuo arčiau miesto centro. Didmiesčiuose jie kainuoja gana nemažai, tačiau reikėtų pastebėti, kad tokiose vietose nekilnojamas turtas yra strategiškai naudingoje vietoje ir tai galioja visiems, įskaitant ir šeimoms ar pavieniams asmenims, kurie nori turėti nuosavą būstą. Infrastruktūra daro didžiulę įtaką, nes pavyzdžiui, jeigu esate šeima, tai faktas, kad jums nuo pečių nukristų nemažai bėdų, o viena iš jų – vaikų vežiojimas į mokyklą. Jeigu butas yra miesto centre, tai faktas, kad šalia esančios mokyklos bus labai arti, todėl jūsų atžala galės pėstute į ją nueiti – jūs išvengiate kasdieninio laiko gaišimo bei sutaupote pinigų kurui, kurio neeikvojate veždami vaikus į mokyklą. Tas pats galioja ir jaunesniems asmenims, o ypač tiems, kurie studijuoja – net jeigu jūs ir neperkate buto, o jį tik nuomojatės miesto centre, tai aišku ir taip, kad tokio buto kainos nebus mažos, nes šalia esantys universitetai lygiai taip pat padės išvengti visų keliavimo rūpesčių.

Daug įtakos butų kainoms turi jų būklė bei plotas. Trumpai tariant, jeigu butas yra naujutėlis ar ką tik po remonto, tai aišku, kad jo nuomos kaina bus didesnė nei įprastai – tas pats galioja ir su pirkimu. Buto plotas taip pat turi nemažą įtaką – kuo jis didesnis, tuo jis brangesnis. Tiesiog yra elementarių priežasčių, kurios gali būti visai pagrįstos kainos šuolių atžvilgiu, tad nereiktų iškart manyti, kad viską lemia Lietuvos ekonominė padėtis bei pokyčiai.